Frederique Asberg Hilda Smit T DIALOOG i: Een biertje op 0 graden Celsius, smaakt dat eigenlijk wel? Jazeker, zegt senior brand manager Frederique Asberg. Maar daar moet wel iets extra's voor gebeuren, volgens Hilda Smit. Zij hield zich bezig met de productontwikkeling van Extra Cold. Samen praten zij over dit nieuwe, extra koude biertje van Heineken. Frederique: "Extra Cold maakt deel uit van de algehele strategie van Heineken om te blijven innoveren. BeerTender, Tapvat en Cool Can zijn daarvan natuurlijk al goede voorbeel den. Extra Cold kun je zeker ook een vernieuwend product noemen: in de Nederlandse markt is Heineken de eerste die bier op 0 graden Celsius serveert." Hilda: "En dat was voor ons ook meteen reden om extra op te letten. Want wat gebeurt er eigenlijk met bier als je dat zo koud aanbiedt? Allereerst valt op dat een groter deel van het koolzuur in oplossing blijft, waardoor je ook minder schuim krijgt. Dit heeft weer gevolgen voor het tappen van het bier; er moet een grotere afstand zijn tussen de tap en het glas zodat het 'harder' in het glas valt. Verder heeft bier op 0 graden Celsius een andere geur- en smaakbeleving: het ruikt iets minder sterk en smaakt minder bitter." Frederique: "Maar het kan dus wel. Het bier hoefde niet veranderd te worden van samenstelling om het extra koud te Hilda: "De vraag was natuurlijk: wat doet de lage tempera tuur met de smaakbalans? Ons testpanel van getrainde proevers was in ieder geval positief." Frederique: "En het succes werd bevestigd tijdens een proef bij twintig horecazaken: de bieromzet steeg met ten minste tien procent. Op dit moment schenken 100 ondernemers Extra Cold, en het aantal aanvragen groeit met de dag. Extra Cold is een belangrijk speerpunt voor het Heineken-merk in de toekomst!" Functie: senior brand manager Heineken. Verantwoordelijk voor: de ontwikkeling van het productcon cept, de introductiecampagne en de uitrol van Extra Cold, in samenwerking met Trade Marketing en Sales. Vindt zelf het lekkerst: "Extra Cold! Dit klinkt als een verkoop praatje, maar ik meen het écht. Het is wat zachter van smaak." Functie: senior scientist Product Development. Verantwoordelijk voor: het onderzoek naar de geur, de smaak en het uiterlijk van Extra Cold. Vindt zelf het lekkerst: "Lastig... ik heb een lichte voorkeur voor Extra Cold omdat die bevroren tapzuil en glazen er zo mooi uitzien. Maar een gewoon biertje blijft ook niet te ver smaden." kunnen aanbieden. Wel heeft Extra Cold consequenties voor de horeca. Er moeten twee extra coolers onder de bar; een boostercooler die het bier koelt naar 2 graden Celsius en een cooler die ervoor zorgt dat het condens op de tapzuil ijs wordt. Verder moet er nog een aparte vriezer worden geplaatst die glazen kan bevriezen. Het kost kortom veel ruimte. Maar dan heb je ook iets bijzonders." [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 22