'Ze staan open voor je ideeën' 'Hier zie je pas echt wat er allemaal bij komt kijken' "Heineken is op marketinggebied een vooraanstaand bedrijf en ik had gedacht dat de marke tingafdeling alles zelf zou bedenken en ook uitvoeren." "Dat is dus niet zo. De marketingafdeling zet de grote lijnen uit en die worden door bureaus ingekleurd." "Op deze afdeling zou ik flexibeler werkplekken willen zien. Als alle medewerkers er zijn, is er voor mij geen plek, en er zijn ook mensen die hier af en toe een dag werken en dan geen plek hebben. Maar de sfeer is fantastisch. Ik vind het leuk dat er projectteams zijn, waarin je met verschillende mensen werkt. Zo versterk je elkaar." "Marketing wil minimaal één stap op de concurrent vooruitlopen en is daarin heel inventief. Met de Enjoy Heineken Responsibly-campagne loopt Heineken echt voorop, er is geen enkel biermerk op de Nederlandse markt dat dat al heeft gedaan. In Amerika is er één, maar op de Europese markt is Heineken hierin vooruitstrevend." "Ik solliciteerde voor mijn stage bij Heineken omdat ik graag bij een groot bedrijf ervaring wilde opdoen. Heineken biedt ook goede doorgroeimogelijkheden als je een maal in het bezit bent van je masterdiploma. Na mijn afstude ren aan de HES, wil ik een halfjaar in het buitenland werken. Wie weet is er bij Heineken een mogelijkheid. Daarna wil ik nog een master Bedrijfseconomie behalen." "Dit stuk leest lekker weg. Het doet me goed om te lezen hoe positief deze jonge mensen over Heineken zijn." Jeroen Liefveld (22) Commerciële economie Marlfptinn "Ik verwachtte een reusachtige productiehal en een echte productiementaliteit. Een mannen- omgeving." "Dat klopte allemaal. Ik heb er drie dagen over gedaan voordat ik wist welke lijn en welk buisje waarheen ging. En inderdaad: 90% mannen. Maar dat heeft zijn charme. De eerste week stond ik versteld van de belangstelling en de vriendelijkheid die de mensen tegenover mij toonden. Iedereen wilde me rondleiden, me op mijn gemak stellen." "Men is hier inventief. Heineken Light is recent in Amerika geïntroduceerd en dat heeft niet geleid tot kannibalisme van Heineken Regular. De export van Heineken Light én van Heineken gaat omhoog. Dat vind ik heel knap. Bij Verpakken is efficiency het kernwoord, men wil steeds nóg efficiënter werken. "Ik heb jaren gestudeerd en nu breng ik mijn kennis in praktijk. Tijdens deze stage krijg ik een goed beeld van Heineken en van een productieomgeving; en ik kom erachter waar mijn sterke en zwakke kanten zitten. Ik had deze stage niet willen missen." Marjolein Jansen (23) Technische Bedrijfsweten schappen, met als specialisatie Procestechnologie Verpakken Heineken nl magazine [21]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 21