NH Hotels Bij NH Hotels leggen ze hun klanten bijna letterlijk in de watten. Remco Gerritsen (37), clusterdirecteur voor de vestigingen Rotterdam, Den Haag, Zoetermeer en Capelle, is pas echt toe aan een koud pilsje als zijn ho tels honderd procent bezet zijn met tevreden gasten. "Uiteindelijk draait het voor ons om één ding: klanten een perfecte nachtrust bieden." FEITEN CIIFERS Waarom zijn jouw hotels de beste in de omtrek? "We zijn een Spaanse keten en in mijn cluster hebben we de primeur voor Nederland met het Nhube-concept. Dat betekent dat we klanten een combinatie bieden van onder meer een bar, een restaurant en een bibliotheek. Daardoor kunnen ze, buiten hun hotelkamer, in een relaxte sfeer doen waar ze zin in hebben. Dus: nog even lekker televisie kijken, lezen, een hapje eten, iets drinken, wat werken, noem maar op. Klanten zijn bij ons echt in de wolken. 'Nhube' komt van het Spaanse 'nube', dat 'wolk' betekent, in een speelse combinatie met onze naam NH." Waar let je op bij leveranciers? "Heel simpel: iemand kunnen vertrouwen. Dat gevoel heb ik niet meteen, het kost tijd om dat te winnen. Mijn business is er een van zeven dagen in de week, 24 uur per dag, 365 dagen per jaar. De 'houdbaarheid' van een hotelkamer is een dag. Wat niet geboekt is, kan ik niet een dag later dubbel verkopen. Soms vraagt dat om een snel reactievermogen van leveran ciers. Als ze dan 'ja' verkopen en hun beloften niet nakomen, sla ik een slecht figuur bij mijn klant." Hoe is je relatie met Heineken? "Mijn contact met Ron Weber is super. Altijd geweest. Vooral omdat er zo goed met me wordt meegedacht. Bij een grote verbouwing kon ik rekenen op prima advies over de inrichting en ook bij bijvoorbeeld logistieke problemen staat hij me met goed, technisch advies ter zijde. Ik heb wel eens met grote, drukbezochte evenementen te maken gehad waarbij in vier dagen 25.000 liter bier werd geconsumeerd. Dan is het fijn om daarover te kunnen sparren met Ron." Wat mag Heineken morgen veranderen? "Bij grote evenementen moet ik met veel verschillende specia listen zakendoen. Ik zou willen pleiten voor iemand die vanuit Heineken in dat geval een coördinerende rol kan vervullen. Een soort 'event coördinator' dus." Met wie zou je wel eens het glas willen heffen? "Met burgemeester Job Cohen. Ik zou wel eens met hem willen bomen over het effect van het groeiende aantal regels en de strengere toewijzing van vergunningen in de horeca en het hotelwezen. Of dat slim is voor de marketing van Amsterdam. En wat het doet met de aantrekkingskracht voor hotels om zich daar te vestigen." Zin om ook eens 'in de wolken' te zijn? NH Hotels heeft een speciale aanbieding voor Heineken-medewerkers. Voor meer informatie zie de nieuwspagina, blz 9. NH Hotels is de derde keten van zakenhotels in Europa. Met maar liefst 262 hotels, dat zijn alles bij elkaar 37.948 kamers, in 19 landen, verspreid over Europa, Latijns-Amerika en Afrika. [18] Heineken nl magazine Hoe gaan de zaken? "Heel goed. Onze keten richt zich vooral op de zakelijke markt. We merken dat de economie weer aantrekt. Dat zie je bijvoor beeld aan het groeiende aantal congressen en trainingen. En het seizoen doet een duit in het zakje."

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 18