2 Klantgerichtheid, niveau 2 3 Mondelinge communicatie, niveau 2 4 Probleemanalyse, niveau 2 Anita van den Berg Haar competenties: 1 Stressbestendigheid, niveau 2 Wanneer wordt het model ingevoerd? Gelden dan door heel Heineken dezelfde competenties? Bij Horeca geldt voor veel functies de competentie 'klantgericht zijn'. Betekent dat dat een manager hetzelfde moet kunnen als een administratief medewerker? Meer weten over competentiemanagement en wat het betekent voor je eigen functie? Neem dan contact op met je P&O-adviseur. Houd intranet in de gaten, daar worden de competentieprofielen geregeld bijgewerkt. De Competentietaai staat ook op intranet: Werken bij; Ontwikkeling en opleiding; Competentiemanagement "Wij zijn het telefonisch aanspreekpunt voor de klant. Ik wil dat ze met een tevreden ge voel ophangen. Daar bijt ik me echt in vast: ik denk mee, vraag door, probeer oplossin gen te verzinnen. De vertegenwoordigers voor wie ik werk, beschouw ik ook als mijn klanten." "Ik spreek met allerlei klanten: met Café Tante Truus, een trendy café, en met banken en collega's van andere afdelin gen. Soms pas ik mijn manier van praten aan, afhankelijk van hoe joviaal of zakelijk iemand met mij omgaat." "Er komen heel wat problemen op ons af! Hoewel wij het aanspreekpunt vormen voor de klant, kunnen we lang niet al hun problemen oplossen. We moeten veel overleggen met andere afdelingen. Als een klant belt over een koelkast die niet is geleverd, probeer ik de technische afde ling een spoedorder te laten verzorgen." commercieel assistente, Rotterdam Scliielanden "Stressbestendig moetje zeker zijn voor deze functie. Het is altijd behoorlijk druk. Je moet echt prioriteiten kunnen stellen. Dat waar je mee bezig was, moet je weer kunnen oppakken als er een spoedklus of telefoontje tussendoor is gekomen." HET OORDEEL VAN HANS EIJKMAN "Goed om de wijze van beoordelen/ontwikkelen duidelijk toe te lichten. Mij is echter de over gang van gedragscriteria naar competenties niet helemaal duidelijk geworden. De verbete ring van het huidige model komt niet aan bod." Heineken Brouwerijen werkt binnen Horeca al anderhalfjaar met de nieuwe Compe tentietaai, zoals het model ook genoemd wordt. Vanaf januari 2007 voert Heineken het organisatiebreed in, voor de functies tot en met functiegroep 30. Ja, we werken allemaal met één model, waarbij voor iedere functie de meest relevante competenties worden uitgekozen. Leidinggeven bij commercie is dus precies hetzelfde als leidinggeven bij logistiek. Nee, elke competentie kent vier verschillende niveaus. Hoe hoger de functie, hoe hoger ook het niveau van de vereiste competentie. Bijvoorbeeld: bij 'klantgerichtheid' op niveau 1 wordt er van iemand verwacht dat hij achterhaalt wat de klant precies wil en reageert met een passend voorstel; van iemand op niveau 3 wordt meer verwacht. Die moet onder meer voorbeeldgedrag vertonen en zo anderen in zijn werkomgeving stimuleren. Voor elke competentie wordt één niveau gekozen. Ook dit kan doorstroom mogelijkheden helderder maken: blijk je in een bepaalde competenties op niveau 2 uitstekend te functioneren, dan ben je misschien toe aan een functie met competenties op een hoger niveau; handig om te weten, als je naar een functie solliciteert waarin competenties op niveau 3 worden gevraagd. De Competentietaai wordt dan ook gebruikt om selectie en ontwikkeling te ondersteu nen. Nieuwe vertegenwoordigers worden bijvoorbeeld al geselecteerd aan de hand van competenties.

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 16