en wie ben jit Win €iooo| 'In het begin ben je toch onzeker en dan voelt het stoer om te drinken' www.NIGZ.nl www.dekaterkomtlater.nl www.alcoholinfo.nl Ki)V op internets VOOR TWIJFELAARS fiffll de actie van het NIGZ in ieder geval nooit een negatief effect hebben. "Voor twijfelaars kan het wel nuttig zijn. Als je nog nooit gedronken hebt, ga je dat na deze vragenlijst vast ook niet doen." Aan het einde van de dag hebben Rens en de overige drie 'peers', ook wel 'Xperts' genoemd, ongeveer 220 studenten de test laten maken. Het merendeel van de studenten had meer dan zeven vragen goed. Rens is tevreden. Over de vraag waarom hij hieraan meedoet zegt hij: "Het is erg leerzaam. Wat me nog het meest verbaast is dat de meeste van mijn leeftijdgenoten heel goed weten dat te veel drank ongezond is en toch doordrinken. Soms net zo lang totdat het uit de hand loopt. Ik ben er niet om hun gedrag te veranderen, maar ik wil wel graag dat ze meer bewust hun keuzes maken." www.alcoholvo' Julia De hele middag blijft het druk rond de kraam. Sanne Willems (22), vierdejaarsstudent biologie en haar vriend Freek van der Steen (22), vijfdejaars econometrie, praten samen na over vraag drie. Daarin staat dat na twee glazen alcohol het be oordelingsvermogen al afneemt. Sanne: "Nou, dat wist ik al. Na twee glazen bier sta ik altijd al op mijn kop." Haar vriend lacht. "Voor mij begint de lol dan pas." Dat er tijdens introduc tiedagen zoveel gedronken wordt, vindt hij erbij horen. "Je bent de hele dag zo in touw en juist dan is het prettig als je minder scherp bent." Sanne: "Ik vind dat niet verstandig. Als ik meer wil drinken doe ik dat alleen in een omgeving waar ik me veilig voel en de mensen ken." Freek maakte al eerder twee introducties mee, een was van zijn studie en een van de studentenvereniging. "In die dagen dronk ik erg veel bier. Dat ging de hele dag door. Met z'n allen gooiden we geld in een pot en één van ons bepaalde het tem po. De rest dronk met hem mee. Natuurlijk konden sommigen dat niet aan, zij zaten lamgeslagen tegen de muur. Maar ach, dat is toch lachen? Dat hoort erbij." Of deze kennistest studenten op andere gedachten brengt be twijfelen de meeste studenten. Linda: "Ik drink rond de zeven glazen per dag tijdens de introductie en kan daar prima tegen ook al slaap ik erg weinig. Ik zie niet in waarom ik opeens minder moet gaan drinken." Sanne: "De meeste studenten denken de drank nodig te hebben om zich in een vreemde groep staande te kunnen houden. In het begin ben je toch onzeker en het is dan stoer om te drinken." Volgens Freek kan Sanne HET OORDEEL VAN MIRANDA MAURIX: "Het is een leuk verhaal. Ik vind het een goede zaak dat Heineken studenten bewust wil maken van de ge volgen van overmatig alcoholgebruik. Ik denk dat een stukje bewustwording, al dan niet in de studententijd, zeker zal helpen om verantwoordelijker met alcohol om te gaan." Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 13