r We kunnen niet meer om onze hond heen. Je zult de afgelopen periode onze nieuwe Heineken-commer- cial zeker gezien hebben. Dit nummer van het maga zine gaat er uitgebreid op in. Een blindengeleidehond die bier oplikt. De commercial werd in Italië goed ontvangen en nu zetten wij die hond in Nederland centraal. De reactie van een onzer collega's in de rubriek 'Recht uit het hart' laat zien dat acceptatie van die commercial niet vanzelf spreekt. Onze hond wordt goed behandeld, een blindengelei dehond waardig. Maar het is best confronterend om op deze wijze alcoholbeleid in beeld te brengen. De organisatie KNGF Geleidehonden vraagt met eigen spotjes aandacht voor hun prachtige honden. Je weet wel, die hond die optreedt als zakkenroller. Ook deze organisatie durft grenzen op te zoeken. Net als Heineken. Door daar samen over te praten kun je elkaar versterken. En je realiseert je ook weer eens dat organisaties als KNGF Geleidehonden en andere organisaties die zich inzetten voor mensen met een visuele beperking, een prachtige functie vervullen. Want als je deze column kunt lezen, sta je er niet bij stil dat sommigen dat niet kunnen. Misschien kijkje nu eens met andere ogen (toepasse lijker uitdrukking is er niet) naar visueel gehandicap ten en de manier waarop zij ondersteund kunnen worden. In het artikel kun je lezen hoe je zelf deze groep kunt steunen. Heineken koppelt op een bijzondere manier zorgvul dig omgaan met alcohol aan die mooie blonde labrador. Daar gaat een hele wereld achter schuil. Opnieuw kiezen we voor een verrassende aanpak, want dat staat hoog in ons vaandel. Namens de redactie Cees Brink E^TöZkz [2] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 2