Yvonne Dessens Agnes van der Maat DIALOOG We hebben de Health Check en de Fit Kit. Maar in hoeverre helpt dat? Zijn we echt bewust met onze gezondheid bezig? In deze Dialoog vertellen twee collega's over hun levensstijl. Yvonne: "Ik rijd elke dag op mijn paard, dus kom ik veel buiten. En ik eet vooral mager. Mijn lunch is altijd twee sneetjes brood met rookvlees en karnemelk." Agnes: "Ook ik doe veel moeite om gezond te blijven. Ik beweeg veel en eet gezond. Maar genieten is ook heel belangrijk. Van goed en vers eten. Lekker samen met vrienden. Daar hoort ook wel eens een goed glas bij." Yvonne: "Natuurlijk! Ik zeg ook niet overal 'nee' tegen. Maar als ik alles zou eten wat ik zou willen eten? Dan paste ik niet meer in mijn stoel. Ik ben dol op snacks, borrelnootjes en vooral frietjes met mayonaise." Agnes: "Voor mij is zoeken naar een balans heel belangrijk. De overstap naar het bedrijfsleven kostte me veel energie. En alleen sporten hielp me niet meer om dat te compenseren. Toen ben ik me onder andere gaan verdiepen in wat meer Yvonne: "Even over die Health Check: die vind ik dus echt belangrijk. Want als je wacht tot je klachten krijgt, ben je vaak te laat. Dat is voor jezelf erg én voor je werkgever." Agnes: "Klopt. Ik zal trouwens nooit een collega aanspreken over ongezond gedrag. Wel komt tijdens de lunch het gesprek regelmatig op gezond eten: ik neem vaak yoghurt met muesli mee van huis en daar krijg ik dan opmerkingen over. Ook worden er recepten uitgewisseld." Yvonne: "Ik las laatst dat ze in sommige Heineken-kantines een prijzenwissel hadden gedaan: een frikadel was duurder en bijvoorbeeld rauwkostsalade heel goedkoop. Dat vond ik een goede actie. Al zet het uiteindelijk maar een paar mensen aan tot gezonder leven, dan is het toch de moeite waard?" Leeftijd 42 Functie secretaresse manager DCS. Kan niet zonder mijn echtgenoot en mijn paard Exelent. Hij is al twintig, voor een paard hoogbejaard, maar nog steeds rijd ik er elke dag op. Vakantieplannen strand- en snorkelvakantie naar Egypte. Wordt boos om mensen die elkaar respectloos behandelen. Gezondheid is voor mij het allerbelangrijkste. Leeftijd 54 Functie secretaresse afdeling TDFD. Trots op mijn carrière als kalligraaf. Toen ik door blessures aan arm en nek na tien jaar moest stoppen met kalligraferen en lesgeven, ben ik overgestapt naar het bedrijfsleven. Dat is me gelukt en ook daarop ben ik trots. Heeft een hekel aan discriminatie en mensen die niet authentiek zijn. Als ik vrij ben ben ik druk met van alles maar neem ik ook tijd om te genieten. Gezondheid is voor mij zoeken naar balans. spiritualiteit. Dat gaf me weer evenwicht en dus een gezonder gevoel." [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 22