THUISTAPPEN NU NOG GEMAKKELIJKER HEINEKEN EN BOND, JAMES BOND NIEUWS Heineken 007s Vorig jaar hebben de Neder landse brouwerijen meer bier geproduceerd dan het jaar daarvoor: in totaal 24,6 miljoen hectoliter. Onderzoe kers van Ernst Young hebben berekend dat de brouwerij sector daarmee ruim 2,7 miljard euro heeft bijgedragen aan de Nederlandse economie. Ruim een kwart van deze bijdrage wordt gegenereerd vanuit de brouwerijen zelf, de rest door de betrokken leveranciers en de horeca. De Nederlandse brouwerijen bieden 7.500 mensen werk. Indirect zijn nog eens 72.000 mensen afhankelijk van de sector. De Nederlandse Staat verdient er ook flink aan. In totaal leveren de productie en verkoop van bier 1,3 miljard euro aan belastingen op. Op 17 november gaat de 21e James Bond-film, Casino Royale, wereldwijd in première. Met in de hoofdrol een nieuwe James Bond, Daniel Craig. Ook Heineken zal in bepaalde scènes van de film te zien zijn. Aan een dergelijke film gaat natuurlijk een wereldwijde promotiecampagne vooraf. Ook daar is Heineken Interna tional bij betrokken, samen met EON Productions en Sony Pictures Entertainment. Het zal bijna niemand ontgaan dat de nieuwe Bond-film eraan komt, want er wordt in wel veertig landen campagne gevoerd. Zo komt er een televisiecommercial met een rol voor Eva Green, de vrouwelijke ster en tegenspeelster van Bond. Daarnaast zijn er allerlei interactieve en digitale activiteiten, radiopromoties, consumentenwedstrijden en lokale evenementen. De films waarin geheim agent 007 de hoofdrol speelt, zijn bijna zonder uitzondering kaskrakers. In de loop der jaren hebben de verschillende hoofdrolspelers hun eigen versie van Bond neergezet, maar een aantal basisingrediënten zal nooit veranderen: de mooie vrouwen, de Britse humor en de meest innovatieve snufjes op spionagegebied. Een wereld waarin Heineken zich als vernieuwer en premiumbier wei thuis voelt. BeerTender heeft twee nieuwe modellen geïntroduceerd. Deze zijn voorzien van een display waarop temperatuur en volume kunnen worden afgelezen. Handig, wantje kunt op het schermpje precies zien of het bier de juiste drinktemperatuur heeft en hoeveel biertjes nog getapt kunnen worden. Het eenvoudigste model van de twee heet de B90. Deze in zwart met satijnchroom uitgevoerde BeerTender kost 199 in de winkel. Sinds de introductie in 2004 zijn in Nederland al zo'n 180.000 BeerTenders verkocht en ruim 4 miljoen fustjes. Naast Heineken, Amstel en Brand zijn nu ook drie speciaalbieren verkrijgbaar: Wieckse Witte, Murphy's Irish Red en Affligem Blond abdijbier. In het najaar wordt dat assortiment verder uitgebreid met Amstel Bock, Amstel 1870 en Brand Urtyp. Wie 50 meer uitgeeft, komt met de B95 thuis. Deze is ook zwart met een satijnchromen afwerking, maar heeft meer geavanceerde functies dan de B90. Zo kun je op de B95 de biertemperatuur instellen op 3, 5 of 7 graden Celsius. Dat is vooral prettig voor mensen die graag speciaalbieren drinken. Deze bieren smaken namelijk lekkerder op een relatief hogere temperatuur. De smaak van pilsenerbieren is juist optimaal op een lagere temperatuur. Ook geeft de B95 de houdbaarheid aan van het aangesloten vaatje. Wisselen van biersoort is geen probleem want het apparaat geeft ook de houdbaarheid aan van eerder aangesloten fustjes, die tijdelijk in de koelkast werden bewaard.

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 8