En waarom in Zoeterwoude? Waarom die snelle uitbreiding? stapjes groeien? Afrika. Overal slaat het product aan. Dan is de vraag: hoe sterk geloof je zelf in dit product? Is Heineken bereid risico's te nemen? Je moet wel tempo maken, want de concurrentie komt onmiddellijk in beweging als een nieuw product succes heeft." Gerrit: "Je zou er in 's-Hertogenbosch wel een tweede lijn naast kunnen bouwen, maar in Zoeterwoude is ruimte voor een heel tracé waar we wel drie van die lijnen kunnen bouwen. Dan praatje over een heel andere mate van efficiency." Gerrit: "Alles is anders. Dit product is echt uniek. Totaal iets anders dan de fusten voor de Beertender. Die lijken voor de consument misschien op een Tapvat, maar technisch is het een wereld van verschil. Er zitten heel veel nieuwe aspecten aan. Heineken Eind 2005 was het er opeens. Het Tapvat. Waar Beertender alleen bier tapt als het vat is aangesloten op een tapinstallatie, kan het Tapvat het zonder verdere hulpstukken stellen. De consument heeft er niets voor nodig behalve een koelkast. Het Tapvat heeft een ingebouwd 'kool- zuurpatroon', dat geheel nieuw ontwik keld is voor deze toepassing en is daardoor altijd perfect op druk. De Tapvaten worden sinds de introductie geproduceerd in 's-Hertogenbosch. Maar begin dit jaar werd besloten om de productie uit te breiden met een lijn in Zoeterwoude. Gerrit Klein, projectmanager Tapvatlijn: "De productiecapaciteit in 's-Hertogen- bosch is 250 duizend hectoliter. Dat is nu al niet genoeg. Omdat de vraag zo groot is, zijn we nu zelfs gedwongen de oorspronkelijke proeflijn in 's-Hertogen- bosch te gebruiken. En dat terwijl verwacht was dat we dit jaar genoeg zouden hebben aan de bestaande productiecapaciteit. Het oorspronkelijke idee was om uit te breiden met een zelfde lijn als in 's-Hertogenbosch. Maar omdat de vraag zo veel sneller stijgt dan verwacht, heeft de Raad van Bestuur besloten dat er een lijn bij moet komen met een dubbele capaciteit, van een half miljoen hectoliter per jaar." Maarten Koudenburg, rayonmanager Tapvatlijn: "Als je met kleine stapjes groeit, loopje het risico datje niet zoveel verkoopt als je zou kunnen. Voor je kunt gaan 'duwen', dus je product ook in andere markten promoten, moetje weten of je aan de vraag kunt voldoen. Met deze beslissing wordt de rem er af gehaald in de verschillende markten. Het Tapvat is nu overal getest. In de VS, Azië, Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 5