Voor elk moment de juiste tap 'Een consument die een feest geeft, moet als eerste aan de slijter denken' mmSmWÊÊSÊÊ^i Zelfstandige slijters hebben het niet gemakkelijk, nu de supermarkten in een prijzenoorlog verwikkeld zijn. Toch zijn er voor hen ook positieve ontwikkelingen. De thuistap bijvoorbeeld. Op een speciaal georganiseerde Slijtersdag liet Heineken de allerbeste slijters zien hoe zij dit product nog beter in de markt kunnen zetten. Met een heuse Feestcorner. ■uilnilllnHllfliiUiira e o 'Gouden Slijters' worden ze bij Heineken genoemd: de zelfstandige slijters die qua professionaliteit, winkelopper vlakte en omzet tot de succesvolste ondernemers binnen hun branche behoren. Het gaat om 167 op een totaal van 1.200 zelfstandige slijters die er in Nederland zijn. "Wij geven hen die geuzennaam omdat ze ondanks de moordende concurren tie van de supermarktketens goed overeind weten te blijven," vertelt Lot Frijling. Als senior category-manager Convenience binnen de afdeling Trade Marketing in Zoeterwoude is zij verantwoordelijk voor o.a. slijterijen. Ze heeft dan ook veel contact met deze ondernemers. "Ze vragen ons regelmatig of wij die prijzenoorlog kunnen doorbreken, maar dat kunnen we niet. Wat wij wel kunnen en willen is deze slijters helpen om hun omzet op een andere manier te halen." VAKER EEN FEESTJE THUIS Het slijtersteam van Heineken Brouwerijen organiseerde daarom begin mei voor deze topondernemers de Slijtersdag 2006. Het evenement vond plaats in de Cambrinuskelder van de Heineken-brouwerij in 's-Hertogenbosch. De focus lag daarbij op het tappen van bier thuis, gevoed door het succes van de verkoop van Beertender en Tapvat bij de slijter. Slijtersmanager Dennis Hogenboom vertelt: "Consumenten geven steeds vaker thuis een feestje. En om de feestelijke sfeer te benadrukken, halen ze vaak een thuistap in huis." Opval lend is volgens hem dat de consument voor die thuistap graag naar de slijter gaat. "Omdat hij daar extra service krijgt, zoals uitleg welk tapsysteem geschikt is voor het betreffende feest en bovendien staan de fusten vaak al gekoeld klaar. Lekker handig." Volgens Dennis kunnen slijterijen de thuistapsystemen nog beter aanprijzen. "Klanten moetje voorlichten, zorgen dat ze met meer spullen je winkel uitgaan dan ze hadden gepland en dat ze ook weer bij je terugkomen. Daarvoor moet je als slijter je inleven in je klant. Veel consumenten weten bijvoorbeeld niet dat een slijter meerdere soorten taps verkoopt of ver huurt. Beertender voor het lekkerste biertje thuis, Tapvat voor waar je maar wilt, de Cooltap voor feestjes tot 20 personen en de Supertap voor de echt grote feesten. Elke tap is geschikt voor een ander moment. En heeft een klant fusten over? Dan mag hij die gewoon terug komen brengen." Tijdens de Slijtersdag werd dan ook het concept 'Voor elk moment de juiste tap' gepresenteerd, speciaal ontwikkeld voor de slijterijen. Daarbij horen allerlei Trade Marketing- uitingen, zoals kant-en-klare advertenties voor de slijter, posters met teksten als 'de slijter, uw specialist in tapbier', toonbankdisplays en een echte Feestcorner; een opvallende display waarin alle tapoplossingen van Heineken worden gepresenteerd. Tijdens de Slijtersdag kregen de ondernemers als eersten de kans om deze Feestcorner voor een zachte prijs aan te schaffen. Lot Frijling: "We hadden op het evenement een showroom ingericht met de Feestcorner en alle nieuwe materialen. De slijters vonden het prachtig en 92% van de aanwezigen ging meteen tot aanschaf over." NIET MEER OM DE SLIJTER HEEN Bijzonder bij de ontwikkeling van het concept 'Voor elk moment de juiste tap' is dat de afdelingen Trade Marketing, Sales en de Slijtersvertegenwoordigers extra intensief samenwerkten en hierin ook de slijter zelf betrokken. "Aan zeventig slijters lieten we verschillende voorstellen zien voor de Feestcorner. Zij gaven aan hoe de corner qua grootte, kleur en mobiliteit het beste in hun winkels zou passen." Deze tips zijn allemaal meegenomen in het ontwerp van de Feestcorner. De Feestcorner moet ervoor zorgen dat de consument straks voor de thuistap niet meer om de slijter heen kan. "Een consument die een feest geeft, moet als eerste aan de slijter denken. Pas dan zijn wij tevreden!" fl i 1 Heineken nl mag azine [21]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 21