Kools Dranken in Drunen Naar de slijterij van Jan Kools ga je niet alleen om te kopen: je komt er ook voor de gezelligheid. Jan heeft zijn zaak rijkelijk gedecoreerd en dat geeft een gemoedelijke sfeer. Kennis en behulpzaamheid staan bij hem hoog in het vaandel. FEITEN CIIFERS "Niet verkeerd. Natuurlijk hebben wij ook last van de supermarktoorlog. En dat bijvoorbeeld Praxis nu de BeerTender mag verkopen, is niet ideaal. Toch mag ik niet klagen. Supermarkten moeten bezuinigen en schrappen producten uit hun assortiment. Wij onderscheiden ons juist door een uitgebreid assortiment. Onze klanten blijven dus komen." Wie is je grootste concurrent? "De slijterij van supermarkt Emté [onderdeel van Sligro, red.]. Maar die heeft nu al een kleiner assortiment dan wij en op termijn wordt dat nog kleiner. Mijn bestaan wordt er dus niet door bedreigd." Wat vind jij het belangrijkste bij het zakendoen? "De klant. Wij hebben dezelfde producten en prijzen als de supermarkt, maar veel mensen ko men liever hier. Het is een gezellige rommel en service staat voorop. Als mensen hier een vaatje voor de BeerTender kopen, is dat gekoeld, we dragen het naar de auto en we geven er meestal ook een pakje bierviltjes bij." Hoe is je relatie met Heineken? "Heel goed. Nico van de Doelen, mijn vertegen woordiger, en de medewerkers van de unit 's-Hertogenbosch weten altijd precies wat ik bedoel. Als ze hier staan te lossen, hoef ik echt niet te gaan checken of alles goed gaat. De flexi biliteit en klantvriendelijkheid van Heineken zou anderen tot voorbeeld kunnen dienen." Wat mag Heineken morgen veranderen? "Ik zou blij zijn met een groter assortiment. Laatst met het mooie weer wilde ik Wieckse Rosé kunnen aanbieden. Jammer dat dat dan niet meteen geleverd kan worden." Hoe was de Slijtersdag bij Heineken? "Er waren ongeveer 200 mensen, waarvan ik er een aantal goed kende. Leuk dat Barry Hughes de dag presenteerde. Hoogtepunt voor Heineken was natuurlijk de introductie van de Feest- corner: een kleine stellage waarop de verschil lende tapmogelijkheden worden gepresenteerd. Ik ben erg blij met de Feestcorner in de winkel, want klanten reageren er goed op." Met wie zou je wel eens een glas willen heffen? "Met Korthals Altes, algemeen directeur Heine ken Brouwerijen, om te kletsen over wat er bij Heineken gaande is." Kools Dranken is een nostalgisch ingerichte winkel van 80 m2. Met 4.500 verschillende producten biedt de slijter een uitgebreid assortiment. Zo heeft hij wel 20 tot 25 verschillende soorten jenevers. Kools ligt in het centrum van Drunen, een Brabants dorp met ongeveer 20.000 inwoners. De winkel bestaat sinds 1943 en werd tien jaar geleden door Jan Kools overgenomen. Heineken nl magazine 19

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 19