Rob Habets (49) Aaltje Nieuwdam (42) RECHT UIT HET HART is productiemanager Brouwen en kwaliteit van Brand-bier. Hij heeft een gruwelijke hekel aan oneerlijkheid. werkt al 21 jaar bij Heineken en is in koper grondstoffen en verpakkingen bij Purchasing Sourcing Management (HNS). Zij is trots dat ze in haar leven knopen durft door te hakken. f 181 Heineken nl maqazine I AU I tu muQuum^ "De nieuwe commercials van Brand hebben precies de juiste toon. Zeker, we zijn de oudste brouwerij, hebben een rijke historie en maken fantastisch bier. Daar zijn we best trots op. We zeuren er niet over. Ik vind dat bier vooral bedoeld is om lekker te drinken; ervan te genieten op een moment dat je zelf bepaalt. Doordat eerst het volle glas in beeld komt en daarna een leeg glas, komt die boodschap goed over. In de historische commercial zie je het verleden de revue passe ren. De fusten, de brouwketels en andere materialen die in beeld komen, zijn ooit echt gebruikt. Maar we doen niet net of we nog steeds op die manier ons bier maken. We zijn met de tijd meegegaan en gebruiken voor de productie van ons bier de modernste technieken. Klassiek modern is zeker wel toepasselijk. Ons bier is dus óók voor jonge, moderne mensen. In de water commercial wordt vooral verwezen naar de kwaliteit. De boodschap is hetzelfde: om die kwaliteit te bieden moeten we veel tijd in de zorg steken. Gelukkig hoeven onze klanten daar niet echt bij stil te staan. Die moeten vooral blijven genieten." "Brand is groter dan klein en kleiner dan groot. Best lastig om daar goed mee om te gaan. Echt groot worden kost veel energie. En geld. Als leek zeg ik datje goed moet bedenken hoeveel geld je in promotie pompt. De hecto's moeten wel rendabel zijn. Een stevige middenpositie kan ook aantrekkelijk zijn. Ik heb alleen de Brand- commercial met het bron water gezien op internet. De manier waarop dat stromende water is gefilmd, vind ik zuiver en mooi. Dat associeer je met natuur, rust en vakantie: allemaal aspecten die mij aan Limburg doen denken. Goed gedaan, dus. Het bruisende bier is ook prachtig in beeld gebracht. Maar het shot van het volle en later lege glas, vind ik een nogal abrupte overgang. Het verbindende element miste ik."

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 18