'Door het Centraal Drankenhuis wordt ons aanbod fors verhoogd' Slowmovers - de naam zegt het al - zijn producten met een lage omloopsnelheid. Ze houden lang plekken in het magazijn bezet en er is dus veel opslagruimte voor nodig. Tot voor kort distribueerde Heineken haar slowmovers, zoals wijnen, gedistilleerd en speciaalbieren, vanuit regionale distributie centra. Onze drankenhandels moesten er een minimumhoe- veelheid van afnemen, omdat het anders niet rendabel was om ze te bezorgen, en kregen vaak maar één keer per week geleverd. Bovendien hadden de regionale distributiecentra elk wel wat, maar niet alle slowmovers op voorraad. Het ontbrak ze eenvoudigweg aan ruimte om het complete assortiment op te slaan. Dat moest anders. De klant moet alle mogelijke slowmovers kunnen bestellen en ze met een kortere levertijd aangeleverd kunnen krijgen. Dat komt immers de omzet ten goede. Daarom werd het Centraal Drankenhuis opgericht. In dit gigantische opslag- en distributiecentrum is nu al het 'snoepgoed' ondergebracht. De regionale distributie centra hebben zelf geen slowmovers meer op voorraad, die staan allemaal in het Centraal Drankenhuis. MEGAPAND Zo'n groot project heeft natuurlijk heel wat voeten in de aarde. Er was bijvoorbeeld een gigantisch pand nodig. Dat werd gevonden in Waddinxveen. "We huren als Centraal Drankenhuis een deel van een pand van 40.000 m2, zodat er ook nog ruimte is om in de toekomst uit te breiden," vertelt international wholesale development manager Hans van Duin, de bedenker van het Centraal Drankenhuis. Onlangs is de voorraad van de Brouwketel, het importbedrijf voor buitenlandse bieren, verhuisd naar het megapand in Wad dinxveen. Maar voordat echt alles wat er moet zitten op die locatie is ondergebracht, is het februari 2007. Ondertussen is het Centraal Drankenhuis gewoon in bedrijf. Daar zorgt uitbater Van Uden wel voor. Deze grote logistiek- specialist levert het personeel en de diensten aan het Centraal Drankenhuis. "We hebben Van Uden hiervoor gekozen, omdat zij zakelijk het beste bod hadden en bovendien al diensten verlenen aan een aantal drankenleveranciers," zegt Hans van Duin. SAMEN MET DE CONCURRENT Heineken nam het initiatief voor het Centraal Drankenhuis en heeft er ook andere drankenleveranciers bij betrokken. Het Centraal Drankenhuis bedient dus niet alleen de eigen groothandels, maar ook die van de concurrent! Hans van Duin: "Dit komt de efficiënte distributie ten goede. Doordat een aantal drankenleveranciers hun landelijke voorraad op dezelfde plek hebben, kunnen ze bijvoorbeeld gezamenlijk in dezelfde bestelwagen naar hun afleverpunten rijden. Alle branchegenoten zijn in principe welkom in het Centraal Drankenhuis." Toch staan de potentiële deelnemers nog niet in de rij. Het blijkt best lastig om de krachten te bundelen. "We begonnen de besprekingen voor het Centraal Drankenhuis vorig jaar met zeven partijen, maar nog niet iedereen is er klaar voor," vertelt Hans van Duin. "Dit komt denk ik deels door een gebrek aan onderling vertrouwen, veel branchegenoten moeten het eerst zien voordat ze het geloven. Daarnaast zitten een paar partijen nog vast aan langlopende contracten met logistieke dienstverleners, waardoor ze nu nog niet in zee kunnen met het Centraal Drankenhuis. Op het moment dat die contracten aflopen, heeft een aantal van die partijen zeker interesse in het initiatief."

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 11