'WE VERMOMMEN ONS ALS DUITSERS EN DAN...' De komende weken telt voor veel Nederlanders maar één ding: hoe ver komen we? Voor Heineken is het minstens even spannend. Net als bondscoach Marco van Basten zijn wij al een jaar lang bezig met de voorbereidingen voor een succesvol WK. De ambitie is hoog: overtref het succes van de luidsprekerhoed. NL Magazine schetst de aanloop naar het toernooi. U DE IDEEEN. WELKE VIELEN AF? Het afgelopen jaar vielen er gemiddeld vijf voorstellen per week bij Heineken op de mat. Het ene na het andere bureau of individu probeerde het succes van de luidsprekerhoed op het EK 2004 te evenaren. Geen van alle kwam ook maar in de buurt van de toeter, zegt Robert Bernink, junior brandmanager Heineken. Dat zo veel bureaus graag aan de Heineken-actie mee willen werken snapt hij wel. "Het is natuurlijk leuk om iets voor zo'n grote campagne te ontwikkelen. Sommige ontwerpers denken ook dat ze financieel binnen zijn als ze een product voor z'n groot evenement ontwerpen. Dat is niet zo. Mocht het een goed product zijn, dan kopen wij de rechten." Robert heeft veel voorbij zien komen: petjes met grasvelden, 'Heimat-hoedjes' met voetbalvelden, opblaasbare hoedjes met voetbalstadion, mp3-spelers met voetballiedjes en spaar programma's. Te veel om op te noemen. "De meeste van die voorstellen waren plat of ze droegen niet het product Heineken uit," zegt Robert. "We zijn natuurlijk ook veeleisend. Het doel is om over het succes van de luidsprekerhoed heen te gaan." Hij begrijpt wel dat veel bedrijven proberen een graantje van het WK mee te pikken. Overal zie je WK-producten opduiken, van oranje taartjes bij de bakker tot en met oranje frietsaus. In de categorie echt smakeloos vallen volgens Robert de Duitse helmen, oranje burka's en het 'Scheisse-papier'. "Met dat soort producten willen we ons echt niet associëren. Bij Heineken hoort een sympathiek product." DE KEUZE. WAT IS HET GEWORDEN? De opvolger van de luidsprekerhoed is een origineel Duits jagershoedje met een oranje lintje en een oranje veertje. Op het eerste gezicht niks bijzonders. Bij nadere inspectie blijkt de bovenkant van het hoedje een uitschuifbare luidspreker te verbergen. "Hollands Geheime Wapen," zegt Robert. "Heineken gaat dit jaar undercover, het jagershoedje kun je in één beweging omtoveren tot een luidsprekertoeter." Het 'geheime wapen' is begin dit jaar bedacht door het reclamebureau van Heineken. Belangrijke voorwaarde was dat het nieuwe product vernieuwend en innovatief moest zijn. "Dat is wel gelukt," zegt Robert. "Het jagershoedje heeft alles in zich om de luidspreker hoed te evenaren. Omdat we de officiële sponsor van de KNVB zijn, zagen we het als onze 'missie' om Oranje te helpen kampioen te maken. Dat doen we door de supporters een stem te geven." Waar moet een Heineken-premium (actieartikel) aan voldoen? Robert: "Het moet spraakmakend zijn, opvallend en innovatief, dus het moet niet al bestaan. Verder moeten we het concept, de gedachte erachter, kunnen doorvertalen. Bijvoorbeeld naar een actie op de winkelvloer. Het moet genoeg kracht in zich hebben om er een heel verhaal omheen te kunnen bouwen. Met een simpel actieglas heb je geen verhaal. Het moet ook makkelijk te verpakken zijn en specifiek voor het WK. En het moet sympathiek en toegankelijk zijn." Het jagershoedje sluit naadloos aan op de luidsprekerhoed. Die bereikte tijdens het EK in Portugal zo'n populariteit dat de hoeden zelfs door concurrent Carlsberg uit de stadions werden geweerd. "En dus gaan we dit jaar undercover met Hollands Geheime Wapen," zegt Robert. "We vermommen ons als Duitsers. Eenmaal in het stadion toveren we ons hoedje om tot een luidspreker om het Nederlands elftal aan te moedigen en tegenstanders te impone ren, en zo zijn we iedereen te slim af. Niemand die ons nog kan weigeren in het stadion. Dit hele idee wordt uitgewerkt in een multimediale campagne." HET MAKEN: 400.000 JAGERSHOEDJES Is het idee er, dan moet zo'n hoedje nog gemaakt worden. Robert: "Dat hebben we in China laten doen. We hebben een proefopdracht uitgezet bij verschillende producenten. Dat is een heel proces geweest waarbij je voortdurend op de kosten moet letten. Het hoedje ligt straks samen met elf blikjes bier en twee speldjes voor 9,99 euro in de winkel. Of je krijgt 'm bij een Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 5