BOB DOET MEE AAN HET WK VRAGENVUUR Op welke manier is de alcoholbranche betrokken bij de Waaruit bestaat de Bob-campagne deze zomer? Wat wil de alcohol branche bereiken met de medewerking aan Bob? Hoe kan het ook anders: de Bob-campagne haakt deze zomer in op het WK Voetbal. Deze 'meest succesvolle overheidscampagne ooit' stimuleert automobilisten om goede afspraken te maken over wie nuchter blijft en dus naar huis kan rijden. Stiva, Stichting Verantwoord Alcohol gebruik, is ook dit jaar weer van de partij. Direc teur Ingrid van Engelshoven legt uit waarom. "De Bob-campagne is een samenwer king van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, verkeerorganisatie 3V0, de horecabranche, het Regionaal overleg Verkeer en Vervoer (RVO) en Stiva, de Stichting Verantwoord Alcoholgebruik. De alcoholbranche levert een belang rijke bijdrage in de vorm van donaties. Zo doneren wij een bedrag aan 3VO, die dat bijvoorbeeld gebruikt om de verkeersveiligheid onder de aandacht te brengen tijdens evenementen. Daarnaast vragen we brouwers zoals Heineken om via hun distributienet werk een Bob-pakket aan de horeca te leveren. Ons aandeel aan de campagne is dus zowel financieel als in natura." "Het thema van de zomeractie is WK en sport. Vanaf 5 juni zullen er langs de wegen verschillende billboards opduiken onder het motto: 'Eerst een Bob, dan een fluitje'. Daarnaast besteden we dit jaar veel aandacht aan de sportverenigingen. Veel mensen bekijken de WK-wedstrijden in de sportkantine. Ook blijkt dat nog te veel mensen de kantine uitkomen met een biertje te veel op. Deze zomer sturen we 6.000 pakketten naar kantines, met Bob-voorlichtingsposters. Daarnaast organiseren we een wedstrijd waarin verenigingen hun eigen poster kunnen ontwerpen." "Alcoholproducenten willen misbruik bestrijden. Het aantal verkeersslacht offers door alcohol blijft nog steeds dalen. In 2005 lag het percentage mensen dat wel eens autorijdt met iets te veel op, op 2,8 procent. Een daling van 17 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. Maar we moeten aandacht blijven vragen voor misbruik. De Bob campagne is de meest succesvolle overheidscampagne ooit." Heineken ni magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 27