In de gloriedagen waren er wel vier teams actief, nu heeft de Heineken voetbalvereniging HVZ nog slechts één elftal. Maar wel een goed team: dit jaar kampioen in de KNVB-competitie, achtste klasse. De voorzitter en de aanvoerder vertellen over hun elftal en waarom dat zeker het komende Heineken-toernooi moet winnen. A Leeftijd 43 Functie Chauffeur in de cementbouw Hobby Buitenlid en aanvoerder bij de Heineken voetbal vereniging (HVZ) Typisch Eric (volgens Jos) Vrij rustig, staat als trainer en aanvoerder boven de groep, een echt leiderstype Op de grasmat Technisch gezien geen talent, maar hij staat z'n mannetje wel met rustig, sober spel Leeftijd 51 Functie Taakteammedewerker Hobby Voorzitter voetbaltoernooi Heineken Zoeterwoude Typisch Jos (volgens Eric) Heel rustig, geen dominant type, doet veel voor de voetbalvereniging Op de grasmat Keepen doet hij al jaren niet meer, valt al leen in als dat nodig is Jos: "Al sinds 1986 ga ik elke zaterdag lekker een balletje trappen bij HVZ. Dan gaan we er weer voor. Dit jaar kregen we de kans kampioen te worden, toen hebben we wel even wat meer ons best gedaan." Eric: "Met resultaat." Jos: "En dan heb je nog het toernooi binnen de brouwerij. Daar doen wij als elftal ook aan mee. Dit jaar doen er vijf teams mee, waaronder een gemengd team - met dames! - van kantoor: de Casanova's." Eric: "Wij van HVZ zijn natuurlijk een kampioenselftal. We moeten wel winnen, toch?" Jos: "Wij hebben werkers en denkers in het team. De eersten rennen achter de bal aan, schakelen de spits van de tegenstan der uit. De denkers zetten de juiste man op de juiste plek, zij maken het spel." Eric: "Voor een winning team heb je ze allebei nodig." Jos: "Bij HVZ zie je een mengelmoes van jonge en oude leden. De jongeren zijn wat wispelturiger, die hebben niet altijd zin. De oudere garde neemt hen dan wel op sleeptouw." Eric: "Omdat de meesten in ploegendienst werken kan niet iedereen er altijd bij zijn. Dan moeten ze echt vrij nemen voor de training op dinsdag. Ik heb liever dat ze dan niet mee trainen dan dat ze op zaterdag een wedstrijd missen." Jos: "Het gaat erom alle neuzen één kant op te krijgen, de groep bij elkaar te houden." Eric: "Dat is gelukkig niet zo moeilijk, wantje kent iedereen goed. Als er op het veld problemen zijn wil ik dat ze het na de wedstrijd direct bespreken. Niks opkroppen." Jos: "Ja, dat groepsgevoel is het allerbelangrijkst. Beter een hecht team met iets minder talent, dan een talentvol team zonder groepsgevoel. Mensen gaan echt beter voetballen als ze er plezier in hebben." Heineken nl magazine [15]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 19