ZO WERKT SUPERPINGELS Het bleek allemaal te kloppen 'Bieden op zo'n veiling geeft wel een kick' de Pingels saldo bieden bij SuperPingels veilingen; een lot kopen voor de loterij of uitgeven in de SuperPingels shop. Of hij kan, samen met zijn voetbalteam of supportersclub, bieden op groepsprijzen als een spelersbus of VIP-trip. Wat hij daarvoor moet doen is Amstel drinken, de doppen verzamelen en de codes van die doppen intikken op de SuperPingels site. Wij koppelen op deze manier de sponsoring aan verkoop van Amstel-bier. Wij kunnen artikelen groot, en dus met korting, inkopen. Die kortingen geven we weer door aan de SuperPingels deelne mer. Een tafelvoetbalspel koop je bij ons voor de inkoopprijs." NIEUW GELD De actie heeft naast de eigenschap pen van een klassiek spaarprogramma regelmatig een veiling, een loterij en voetbalgames. Wat het geheel extra bijzonder en aantrekkelijk maakt, is de combinatie met internet. Bram: "Juist bij een spaarprogramma voor mannen moet je niet aankomen met bonnetjes die op een kaart geplakt moeten worden. De groep waarop wij ons richten, maakt veel gebruik van internet. De sfeer en vormge- Op Amstel-verpakkingen staan codes. Deze kan de consument invoeren in de 'Bierban diet' op www.voetbal.nl en zo spaart hij Pingels. Deelnemers kunnen sparen voor allerlei voetbalprijzen, zoals kaartjes voor wedstrijden, voetbal-dvd's, BeerTenders, voetbalreizen en VIP-arrangementen naar hun favoriete voetbalclub. Sparen kan alleen, maar ook met een hele groep, bijvoorbeeld met het voetbalteam. De deelnemer kan zijn Pingels uitgeven in de SuperPingels shop maar ook op de veiling en in de loterij. Daar kan hij bieden op bijvoorbeeld kaarten-voor alle wedstrijden van de Eredivisie. ving van de site zorgen ervoor dat veel mensen het echt leuk vinden om mee te doen." Hij noemt het resultaat van de Super- Pingels spaaractie dan ook 'nog beter dan verwacht'. Acht weken na de start van de actie waren er al 55.000 spaar ders actief. Maar de groep die mee doet, is eigenlijk groter. Veel spaarders schakelen mensen in hun omgeving in om mee te sparen. Daarnaast wordt ook door clubs gespaard. Dat zijn er inmiddels tweeduizend. Het nieuwe voetbalgeld heeft snel zijn weg gevon den op internet. "We hebben een nieuwe munteenheid gecreëerd. Het geld wordt niet alleen gebruikt om te bieden op de veiling maar er wordt ook al in gehan deld op Marktplaats.nl. Het is in veel weblogs onderwerp van gesprek. Door dit succes zullen we SuperPingels bij de start van het nieuwe Eredivisieseizoen ook introduceren in voetbalkantines en horeca. Dan worden Pingels ook ver strekt bij tapbier." MEER WETEN OVER DE KLANT Het succes van de SuperPingels actie biedt ook mogelijkheden voor de toekomst. Bram: "Door deze actie leren we onze klanten nog beter kennen en dat betekent dat we er actief aan kun nen werken dat we die klant behouden. Doordat hij zich heeft ingeschreven als deelnemer weten we wat zijn leeftijd is. Op basis van de codes die hij invoert, weten we of hij vooral blikjes koopt of juist BeerTender-fustjes. We gebruiken de inschrijving ook om te weten welke club iemand steunt. Daarop kunnen wij weer inspelen, bijvoorbeeld door een Ajax-fan aanbiedingen te doen voor de aanschaf van specifieke Ajax-artikelen. Zover is het nog niet, maar die kant gaan we wel op." HET OORDEEL VAN MIRJAM DE JONG: "Meestal zie ik alleen het technische gedeelte van nieuwe producten en promoties, daarom is het leuk om nu iets over de commerciële achtergrond te lezen en over het enthousiasme van de consumenten." Marco Wijnstra uit Heerenveen geloofde het eerst niet. Hij had toch echt een trip naar de wedstrijd Manchester United-Arsenal gewon nen. "Ik zag die codes op de doppen en besloot op de site een lot te kopen. De zondag daarop kreeg ik al een mail dat ik gewonnen had. Het bleek allemaal te kloppen. Ik heb direct mijn broer gebeld. We zijn samen naar Manchester geweest. Heel gaaf. Ik drink nu niet ineens meer bier, maar ik spaar nu wel en ik krijg van mijn familie wel steeds doppen aangeboden." Het begon met een dop die Frank van Haastregt uit Rijpwetering op de kantinevloer van ROAC '79 zag liggen. Voor de wedstrijd Barce lona-Chelsea bood hij amper een maand later het formidabele bedrag van 45.200 SuperPingels. Zijn geheim: een uitgebreid netwerk en een behulpzame moeder. "Ik vraag iedereen om doppen voor mij te verzamelen. Het invoeren op de computer doet mijn moeder. We zijn ook samen naar de wedstrijd in Spanje geweest. Ik ben voorlopig nog niet uitgespaard. Dat bieden op zo'n veiling geeft wel een kick." [14] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 18