Café-Restaurant Hollandaise in Den Haag Raymond en Patricia Hendrikse zijn de trotse eigenaren van Café-Restaurant Hollandaise. Vertrouwd, honkvast en ouderwetse gezelligheid, dat zijn hun sleutelwoorden. Tijdens het WK gaan ze een feestje bouwen: "Mensen willen verwend worden." FEITEN CIIFERS Hoe gaan de zaken? Hoe is je relatie met Heineken? Raymond: "Goed. We doen al 23 jaar zaken met Heineken, dan weetje watje aan elkaar hebt, in voor- en tegenspoed. Heineken laat je in minder gunstige periodes niet vallen. Hoe zit het met de concurrentie? Raymond: "Die hebben we niet echt. Er zitten hier wel cafés, maar die hebben allemaal darts. Wij zijn de enige locatie met biljart tafels. De andere cafés richten zich meer op jongeren. Die komen hier eerst een hapje eten en gaan dan een eindje verderop uit." Welk hier drink je zelf het liefst? Raymond: "Wij hebben Amstel en Brand op de tap. Ik vind ze allebei lekker. Wat verwacht je van het WK? Raymond: "Dat is een gezellige periode. Meestal komen hier een stuk of veertig mensen eten en voetbal kijken. We serveren speciale WK-menu's: kipfilet, friet en sla voor circa 11 euro. Dit jaar plaats ik waarschijnlijk twee tv-schermen en twee tv's. Een paar jaar geleden ben ik met één tv in de zaak begon nen, maar mensen verwachten steeds meer. Ze willen verwend worden." Wat maakt jullie zaak speciaal? Raymond: "De mix van café en restaurant. Wij zijn meer dan een eetcafé. Maar echt luxe specialiteiten zoals oesters en kreeft zul je bij ons ook niet vinden. Negentig procent zijn vaste gasten van een jaar of veertig, vijftig." Café-Restaurant Hollandaise bestaat zo'n 23 jaar en wordt sinds 5,5 jaar gerund door Raymond en Patricia Hendrikse. Raymonds ouders, de vorige eigenaren, springen nog regelmatig bij. De totale oppervlakte is zo'n 125 vierkante meter. Er staan 2 biljarttafels, negen eettafels, 25 krukken en de zaak opent 's middags om 14.00 uur de deuren. Raymond: "Het gaat nu weer goed. Klanten komen weer wat vaker en geven makkelijker geld uit. Twee jaar geleden ging het een stuk minder goed, door de economische omstan digheden en door de mooie lange zomer. Wij hebben geen terras en zitten ook niet aan het water, dus dan is het meteen veel rustiger." Brand is een mooi biertje dat echt bij ons past. Zelf drink ik niet tijdens het werk en ik werk zes dagen per week. Soms neem ik op zondag, mijn vrije dag, een biertje." [12] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 16