'We kunnen nu meer doen met minder mensen en omdat we be ter werk leve ren, krijgen we ook meer opdrachten' Wat betekende de overgang naar Sterlab voor de werk gelegenheid? "Ik ben heel open geweest. Aanvan kelijk moest er veel werk worden verzet: het controleonderzoek (audit), het ontwikkelen van procedures aan de hand van richtlijnen, het regelen van de logistieke flow, de bijscholing van medewerkers. Maar als dat al lemaal achter de rug zou zijn, zouden we ook met minder mensen meer werk kunnen verrichten. Baanga ranties kon en wilde ik niet geven. Door Sterlab zijn we inderdaad veel efficiënter gaan werken en is het aan tal analyses per medewerker sterk toegenomen. Toch zijn er geen ge dwongen ontslagen gevallen. Omdat we nu veel beter werk leveren, weet het bedrijf ons ook te vinden. Vooral de nieuwe producten (BeerTender, Draught-keg en Heineken Light) leve ren ons extra werk op." en dat van een commercieel labora torium voor granen (Nutrilab). Daar zagen onze analisten met eigen ogen de voordelen van het werken volgens de Sterlab-normen." Iedereen blij? "Dat durf ik wel te zeggen, ja. Met name onze klanten. Zij ontvangen nu op de afgesproken tijd betrouw bare testresultaten waarmee ze hun processen beter kunnen beheersen. De basis van het succes is dat mede werkers nu zelf verantwoordelijkheid nemen. Ze delen hun eigen werk in en fouten worden gemeld, zodat ieder een ervan kan leren. Als de fout vaker voorkomt, wordt een voorstel voor verbetering gedaan en eventueel passen we de werkvoorschriften aan. De resultaten van de nieuwe manier van werken zijn verbluffend. Zowel de efficiency als de nauwkeurigheid zijn verbeterd. Was onze nauwkeurig heid in 2003 nog 72 procent, in 2004 was deze al gestegen naar 95 procent en nu is deze 98 procent. Gevolg was dat ook het aantal klachten drastisch afnam. Daar zijn we met z'n allen heel trots op. En terecht." Heineken nl magazine [11]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 15