EN HET BESTE BEDRIJFSBLAD IS.. JBBMÊ imllf Bij het ter perse gaan van dit magazine was de uitslag van de Grand Prix Bedrijfsbladen 2006 nog niet bekend. Heineken, dat met haar vernieuwde bedrijfsblad is genomineerd, is een van de drie kanshebbers in de hoofdcategorie beste interne bedrijfsbladen. Op 1 juni werd bekendgemaakt wie de Zilveren Inktpot mee naar huis mag nemen. De bekendmaking vond plaats in het Haagse Museum voor Communicatie na afloop van het Congres voor de Bedrijfsjournalistiek. Logeion, vereniging voor communicatie, wil met het uitreiken van deze prijs het belang onderstrepen van het bedrijfsblad als communicatiemiddel van organisaties en zo bijdragen aan de professionalise ring van bedrijfsjournalistiek. De drie genomineerden in de hoofdcategorie interne bedrijfsbladen: - Brouwsels van advocatenkantoor De Brauw Blackstone Westbroek (ingezonden door Corps) - Heineken NL magazine van Heineken Nederlands Beheer (ingezonden door Proof Communication) - Go! van Achmea/lnterpolis (ingezonden door Proof Communication) Na wat mooie lenteweken wordt het verlangen naar de zomer alleen maar sterker. En naar dat koele biertje dat onlosmakelijk met zon, zomer en strand verbonden is. Heineken speelt erop in met de actie 'Pas op de zomer komt eraan'. Op de website kunnen bezoekers een spel spelen waarbij ze sterk uitvergrote producten zoals een Tapvat op het strand moeten plaatsen zonder badgasten te raken. Wie daarin slaagt, hoort een muziekje en gejuich en kan daarna doorlinken naar het Tapvat, de longneck, sixpack en coolcan. Met het spel valt niets te winnen. Dat hoeft ook niet, vindt Rogier Vijverberg van Qi, de maker van de online actie. "Waarom zou je altijd iets moeten winnen? Uit onderzoeken blijkt dat interactiviteit werkt," zegt hij in het vaktijdschrift Reclameweek. Qi verzint elke zes tot acht weken een nieuwe actie om de Heineken-site te vernieuwen. Eerder deden ze dat ook al bij de introductie van het Tapvat. Bezoekers konden toen met behulp van satellietbeeiden en Google- plattegronden zoeken naar de plek waar de Nederlandse popgroep Voicst optrad. Begin juni is de nieuwe zomeractie voor het eerst te zien op www.heineken.nl. Heineken nl magazine [9]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 13