Dinesh: 'Dit is een van de belangrijkste projecten van 2006; er zijn zo'n 400 collega's mee bezig' leur Kemps, is bedrijfsleidster bij Grand café-restaurant Ir. Mofongo in Groningen: "Die 'mystery guest' kwam net op e drukste dag van het jaar!" 3oed Getapt Bier 2006 helpt ons de kwaliteit van ons bier te continueren. Zo'n rogramma zet je op bepaalde fronten weer op scherp. Zo zijn we nu meer bezig iet klanten actief benaderen. Als hun glas leeg is, even vragen of ze nog iets ensen. Niet op een opdringerige manier. Het is juist een service. Het is goed om blijven leren. Ik ben niet bang voor die 'mystery visits'. Die kregen we de vorige *er ook. Precies op dé recorddag van het jaar! Toen ik zag wanneer ze geweest aren, schrok ik wel even. Maar we hadden het prima gedaan. Door deel te emen aan een programma als Goed Getapt Bier zorg je ook dat gasten niks te agen hebben. Er zit nog steeds een stijgende lijn in onze omzet en we willen er les aan doen om dat zo te houden. Onze naam, Mr. Mofongo? Die verwijst naar en wereldreiziger. In onze zaak zie je invloeden uit de hele wereld, vandaar." Maar dat is pas zinvol als er zo'n duizend deelnemers zijn. We willen namelijk dat iedereen die van dit project hoort, een deelnemende horecagelegenheid in zijn nabije omgeving heeft." In februari hebben de accountmanagers die dit project aanbieden aan 'hun' ondernemers, een training gehad. Er is een selectie gemaakt van zo'n tweeduizend cafés, grand cafés en hotels. Deze ondernemers worden benaderd door account managers van Heineken Brouwerijen met de vraag of ze willen meedoen. Leendert Vellekoop verduidelijkt: "We beginnen bij de grootste zaken in bovengenoemde kanalen. Daar vloeit het meeste bier en daar komen de meeste consu menten in aanraking met onze merken. We hopen dat deze zaken een voorbeeldrol zullen vervullen en dat vanaf april of mei de spontane verzoeken voor deelname aan het program ma bij ons gaan binnenstromen." De vooruitzichten zijn rooskleurig: de eerste deelnemer meldde zich meteen de eerste dag na de training van de accountmanagers. Inmiddels nemen meer dan vijfhonderd klanten deel. "Dit is een van de belangrijkste projecten van 2006," benadrukt Dinesh. "Er zijn dan ook zo'n vierhonderd collega's mee bezig. Van de afdelingen Trade Marketing, Marketing en Communica tie. Van de Technische Service Organisatie tot de Horeca Sales Organisaties en Financial Services. Het is echt een uniek initiatief." Ook Heineken-medewerkers kunnen, als ze dat willen, het verloop van het project volgen via intranet. En wie zelf nog eens wil weten hoe je ook alweer dat perfecte biertje tapt: kijk op www.goedgetaptbier.nl HET OORDEEL VAN PAULIEN BEZUIJEN: Leuk om te lezen en een goed idee. Zo houd je de horecakwaliteit hoog. Ongemerkt zullen klanten in de horeca toch gaan opletten of de eigenaar meedoet. De tekst is begrijpelijk voor iedereen, alleen een beetje lang. En het is me niet helemaal duidelijk wat er gebeurt als ondernemers de aangegeven verbeterpunten niet doorvoeren. Heineken nl magazine [7

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 7