Leendert: 'Goed tappen is een combinatie van uitstekend gastheerschap en perfecte techniek' Rob Penris, eigenaar van Hotel Hans Brinker in Amsterdam, kijkt uit naar Heinekens 'mystery visitor': "Laat hem maar komen!" van het biertappen. Daarnaast gaan deelnemers ook dieper in op gastheerschap en service. Als tweede besteden we aan dacht aan merkglaswerk. Tapbier van uitstekende kwaliteit hoort in een merkglas. Het project loopt trouwens niet alleen voor Heineken, maar is merkoverkoepelend en dus ook gericht op Amstel en Brand. Derde punt is de afstelling en reiniging van de apparatuur. Tapinstallaties moeten tiptop in orde zijn. Ondernemers die meedoen, krijgen elke vier weken bezoek van de Horeca Tap Service voor het schoonmaken van de tapinstallatie. Het vierde punt: het bij het bier behorende promotiemateriaal, zoals afschuimers en tapknoppen en -ruiters, moet altijd actueel zijn. Deelnemers aan Goed Getapt Bier garanderen we altijd up-to-date materiaal. Het laatste punt is dat we geregeld de vorderingen bespreken met de ondernemer en dat we de consument - zijn klanten dus - laten weten dat zijn café (of grand café of hotel) het Goed Getapt Bier-kwaliteitsmerk bezit." Maar hoe weetje dan of die ondernemer het goed blijft doen? Leendert: "Om de voortgang te kunnen blijven volgen, heeft Heineken Brouwerijen een extern bedrijf in de arm genomen om 'mystery visits' uit te voeren. Vijf keer per jaar komt er onaangekondigd iemand als 'klant' kijken of alles klopt. Van de bevindingen van die bezoeker wordt een rapport gemaakt. Ondernemers kunnen daar zelf consequenties aan verbinden en besluiten of ze eventuele verbeterpunten willen doorvoe ren. Eind 2006 krijgen dan de eerste zaken die voldoen aan onze eisen een kwaliteitsmerk en een certificaat. Je kunt het een beetje vergelijken met een Michelinster, maar dan voor tapbier in de horeca." "Als een horecagelegenheid een certificaat heeft verdiend, gaan we dat onder de aandacht brengen bij consumenten die in deelnemende zaken komen. Dat kan bijvoorbeeld gebeuren door het op de achterkant van de bierviltjes te vermelden. Na een paar maanden - als we wat beter weten hoe Goed Getapt Bier verloopt - gaan we meer aan PR naar de consument doen. "Ik wil 365 dagen per jaar bier kunnen aanbieden van dezelfde, hoge kwaliteit. Daarom zie ik wel brood in Goed Getapt Bier 2006. Ik zeur bijvoor beeld al dertig jaar over de temperatuur van de glazen. Eindelijk word ik gehoord! Zeg nou zelf: als je in de zomer bier van vijf graden in een glas van 31 graden tapt... dat smaakt toch niet? Schone glazen hebben we nu geregeld, de temperatuur van de glazen is geregeld en vier barkeepers leren nu ook nog hoe ze het bier perfect in de glazen krijgen. Dit jaar hoop ik dus ons biervolume van twintig vaten per week, zo'n vijfhonderd hectoliter, te verhogen naar zeshonderd hectoliter bier. Ik ben trouwens erg benieuwd of die 'mystery visitor' er bij ons inkomt. Normaal laten we alleen gasten binnen die een sleutel hebben, (lachend) Weet ik straks meteen of onze nachtportier goed werk levert." [6] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 6