Een soort Michelinster voor horecaondernemers, dat moet het nieuwe Heineken Brouwerijen kwaliteitsmerk voor horeca ondernemers worden. Compleet met 'mystery visits', masterclasses en een heus certificaat. Het doel: ondernemers helpen hun klanten het perfecte biertje voor te zetten. Zodat ze zich met recht kunnen presenteren als lid van een exclu sieve Goed Getapt Bier-club. Heineken nl magazine [5] A ^AATT^TTX T. Uit onderzoek blijkt dat consumenten in een café niet altijd het biertje krijgen dat ze verwachten. Het is te warm, heeft te weinig schuim of juist te veel. Heineken richt zich al een tijdje op het verbeteren van de tapbele ving van consumenten, thuis en in de horeca. Het project Goed Getapt Bier past daar helemaal in. Wat houdt het programma in? Dinesh Sonak, die als management trainee op de trademarketingafdeling nauw betrokken is bij de opzet van het programma, vertelt: "Een ondernemer die wil meedoen, krijgt tegen betaling het zeer uitgebreide servicepakket dat bij dit programma hoort. De bedoeling hiervan is dat hij de kennis, vaardig heden en materialen krijgt aangereikt die hem helpen zijn tapbier op een hoger niveau te krijgen, om zo z'n omzet een extra impuls te geven. En daarbij gaat het niet alleen om het bier, maar ook om alles daar omheen, zoals de werkwijze van het bedienend personeel, het technisch onderhoud van de tap, het schoonmaken en het gebruik van de glazen, enzovoort. Omdat het zoveel verschillende aspecten raakt, bestaat het programma uit vijf verschil lende onderdelen." GOED TAPPEN IS EEN KUNST Leendert Vellekoop, channel development manager horeca, gaat verder: "Het eerste onderdeel is het tappen zelf. Daarvoor krijgen de deelnemers een masterclass. Tappen lijkt simpel, maar het is een kunst. Een echte professional toont tijdens de masterclass de do's en don'ts

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 5