PETER DE GROEN ALDONA MINDEROP Wie houdt van zich vastbijten in moeilijke vraagstukken. Van opkomen voor zichzelf, maar zeker ook voor collega's. En van overleggen op het scherp van de snede. Die mensen worden lid van de OR. Of is het gewoon een kwestie van betrokkenheid? Een kersvers lid en een steunpilaar sinds jaar en dag aan het woord... Aldona: "Toen ik P&O-adviseur was, had ik veel contact met de OR. Nu ik in een deelgebied van Human Resources werk, besloot ik mezelf kandidaat te stellen. Ik ben er gewoon vakmatig in geïnteresseerd. Nu kan het - voorheen had ik altijd te veel verschillende petten op - dus ga ik ervoor." Peter: "Inspraak hebben is heel belangrijk. Er zijn best veel mensen die niet voor zichzelf op kunnen of durven komen. Daarom ben ik al zo lang lid. Ik trek bijvoorbeeld aan de bel als afspraken uit de cao niet worden nagekomen." Aldona: "Wat mij opvalt, is dat de OR van Heineken Neder lands Beheer een serieuze partner is voor de bestuurder. De leden hebben heel goed werk verricht. Terwijl er echt lastige dossiers lagen; bijvoorbeeld de uitbesteding van Facility Services. Die sterke positie wil ik helpen behouden." Aldona: "Voor mijn gevoel gebeurt dat ook. Ik vind dat medewerkers zichzelf goed moeten informeren. Heineken besteedt veel aandacht aan communicatie. Lees die dan ook. Doe er wat mee! Dat zie ik als een groot voordeel van OR-lid zijn: veel informatie krijgen, zaken lezen, naar managers toe stappen om uitleg te vragen. Op die manier zie je beslissingen aankomen en begrijp je veel beter hoe ze zijn genomen." Peter: "ja, maar beslissingen mogen je nooit door de strot geduwd worden. Niet iedereen kan zich overal in verdiepen. Het meest trots ben ik op de cao. Die is momenteel bij Heine ken heel goed. Daar hebben we hard - af en toe tot midden in de nacht - voor gevochten. Daarom vind ik het ook erg als mensen zeggen dat de OR uit meelopers bestaat. Wij zijn er voor de medewerkers en daar doen we hard ons best voor!" Aldona: "Zo jammer dat er steeds maar net genoeg mensen zijn voor deelname in de OR. Het zou voor iedereen goed zijn om eens een periode mee te draaien!" Leeftijd 42 Functie management development adviseur Is dol op lekker eten Laatste film Brokeback Mountain Zou graag ooit nog een Heineken light drinken in Central Park Relatie tot OR voor het eerst kandidaat Leeftijd 59 Functie arbocoördinator Verpakken in 's-Hertogenbosch Zou een biertje willen drinken met prins Willem-Alexander Geeft niks om wintersport Gaat nooit op reis zonder mijn landkaart. Ik reis veel. Vaak door Europa, soms Amerika of Azië Relatie tot OR al dertig jaar kaderlid Peter: "Ik word heel kriegelig als mensen niet doen wat ze zeggen. Afspraken zijn afspraken, vind ik. En als hogerop afspraken worden gemaakt, moeten die ook elders in het bedrijf nagekomen worden. Daar let ik scherp op." [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 22