Zaal Dijk KLANT Jan Dijk runt samen met zijn broer Roelof zalencentrum Zaal Dijk in het Overijsselse Lemele. Het bedrijf werd in de jaren dertig opgericht door hun grootouders. "De ouders van onze klanten dansten hier ook al in de disco." Hoe gaan de zaken? "Zaterdagavond is het altijd erg druk. Om half tien zijn er meestal al 500 mensen binnen. Zondagavond is moeilijker. Tien jaar geleden was de zondag ook een populaire uitgaans avond. Tegenwoordig lijkt het wel alsof je ze achter de tv vandaan moet trekken. Ik denk dat het komt doordat de meeste jongeren het op zaterdagavond veel te laat maken. Overi gens moeten wij van de gemeente al om half drie sluiten. Veel jongeren gaan daarna nog naar Duitsland." Hoe kom je toch de zondag door? "Door artiesten te huren, van Mental Theo tot Jan Smit. Soms hebben we gratis entree. We proberen op zondag vooral zo weinig mogelijk personeel in te zetten en zoveel mogelijk zelf te doen. Momenteel zitten we zondag weer iets in de lift." Wat is er zo bijzonder aan Zaal Dijk? "Onze grootouders zijn in de jaren dertig begonnen. In 1970 zijn we gestart met de disco. Ik denk dat de bekendheid veel mensen aanspreekt. De ouders van veel jongeren die nu uitgaan, kwamen hier ook al. Door de week zijn we open voor bruiloften en andere evene menten. Veel jongeren die elkaar hier hebben leren kennen, trouwen hier ook." Wat schenken jullie? "Heineken en Vrumona. Zelf houd ik het meest van Heineken, het liefst een fluitje." Hoe is de relatie met Heineken? "Onlangs hebben we het hele complex ver bouwd. Alles is vernieuwd. Van nieuwe bars tot en met de dansvloer. De architect van Heineken, Peter Rosenboom, heeft ons daarbij geholpen. Hij heeft het hele plan ontworpen en vervolgens begeleid." Met wie zou je graag een biertje willen drinken? "Met Freddy Heineken, maar dat gaat helaas niet meer." FEITEN CIIFERS Zalencentrum Zaal Dijk heeft vier zalen, verdeeld over drie verdiepingen, en er komt een gemêleerd publiek. In de zomer is het extra druk door alle vakantiegangers uit de buurt van Ommen. Dan is het van woensdag- tot en met zondagavond disco. Heineken nl magazine [21]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 21