Hoe? Wij in Nederland? 'In Nederland zijn we gestart met het project Da Vinei. Het doel: de geheime groeicode vinden!' Waar? [16] Heineken nl magazine Begin 2005 werd Building Winning Portfolio's/^geïntroduceerd. De OpCo's in Oostenrijk, Frankrijk, Rusland, Italië, de Verenigde Staten en Spanje zijn er als eersten mee aan de stag gegaan. Sinds begin dit jaar zijn ook Nederland, Griekenlanden Polen ermee bezig. In het buitenland gaat veel aandacht uit naar het onderling vergelijken van de verschillende merken. Zo wordt duidelijk welke merken sterk dan wel zwak zijn, en wëlke meer of minder ondersteuning nodig hebben. In Ned^rTahdts^tie.^^ merkenverdeling al duidelijk en ligt het accent van BWP! net iets anders. De Nederlandse projectgroep bekijkt wel hoe de belangrijkste merken (Heineken, Amstel en Brand) versterkt kunnen worden. Verder ligt de focus bij vragen zoals welke keuzes we ten aanzien van verpakkingen moeten maken, of we wellicht een regionale aanpak nodig hebben en wat - mede gezien de prijzenoorlog in de supermarkten - de optimale prijsstrategie is. Want ook dat zijn manieren om meer winst te maken. De winstkansen van Building Winning Portfolio's! worden natuurlijk bepaald door de voorkeuren van de consu ment. Vandaar dat marktonderzoek een belangrijke basis vormt voor BWP! In Nederland is het project half februari van start gegaan, onder de naam Da Vinei. Da Vinei staat voor 'breaking the code to organic growth!' Een brede groep mensen heeft onder leiding van marketing een eerste werksessie gehad, waarin veertien onderwerpen zijn vastgesteld die het project aanpakt. Denk daarbij aan zaken als: wat is de optimale rol van Heineken ten opzichte van Amstel, wat zijn de groeimogelijkheden voor Brand, wat is onze strategie met speciale bieren in het assortiment? Maar ook: waarom zijn innovaties in het verleden wel of niet gelukt? Hoe kunnen we de investeringen het beste verdelen over de wins' - zaken die snel kunnen worden veranderd - blootgelegd waarmee ze meteen aan de slag zijn gegaan. Daarnaast zijn in het kader van BWP! verschillende innovatieprojecten gestart. Een voorbeeld daarvan is de versnelde ontwikkeling van nieuwe maltdranken en alcoholvrij bier om tegemoet te kunnen komen aan de groeiende vraag van met name Noord- Afrikaanse landen en het Midden-Oosten. In Nederland gaat BWP! erom dat we in een stagnerende biermarkt op zoek gaan naar winstkansen voor het merken portfolio. Building Winning Portfolio's! is dus geen bezuinigings programma, maar is bedoeld om met dezelfde middelen (marketinginvesteringen en productpakketten) betere resulta ten te behalen: hoe kunnen we met onze merken en producten beter aan de wensen van de consument tegemoet komen? En hoe kunnen we het de concurrentie nog moeilijker maken?

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 16