VAART ACHT KOSTENBESR SPANNENDE AFVALRACE IN DRACHTEN NIEUWS 'SOMETHING HOT' WEER IN DE RACE DAMESZEILBOOT Wat begon als een idee aan de bar van twee Heineken-vrouwen, is inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerend evenement. Ook dit jaar doet het dameszeil team weer mee aan de Heineken- regatta op 3, 4 en 5 maart op Sint Maarten. Het is de tiende keer dat de dames de zeilen hijsen op de damesboot 'Something Hot', een naam die refereert aan de naam van de voormalige boot van meneer Heineken, 'Something Cool'. Het idee om mee te doen ontstond spontaan aan de bar, een dag later was het team compleet, inclusief wachtlijst. De samenstelling van de crew wisselt per jaar. Wie mee wil zeilen moet integer en flexibel zijn, gevoel hebben voor organisatie en team en het meest belangrijke; trots zijn om voor Heineken te werken, en dat ook uitstralen. Oude rot aan boord is Miriam van der Laan, met tien races op haar naam wordt ze liefkozend 'the queen mother'genoemd. Dit jaar staan aan haar zijde: Marieke Poulie, Naomi Sedney, Pascal van Ham, Leontien de Wit, Letty Stolze en Marélie Steensma. De damesboot heeft inmiddels meegedaan aan regatta's van Sint Maarten, Puerto Rico en de Britse Maagdeneilan den. Veel succes! Op 22 februari, bij de bekendmaking van de jaarcijfers, maakte Jean-Franpois van Boxmeer (voorzitter van de Raad van Bestuur) bekend dat Heineken wereldwijd de sanering van het aantal biermerken op lokale markten doorzet en de kostenstructuur verder wil aanscherpen. Uiteindelijk moet dit leiden tot een jaarlijkse besparing van 200 miljoen euro in 2008. Hoe deze kostenbespa ringen tot stand komen, wordt de komende maanden duidelijk. De verdergaande kostenbesparin gen zijn volgens Van Boxmeer nodig om het hoofd te kunnen bieden aan de uitdagingen van de markt. Zo zorgde de gestegen olieprijs voor hogere kosten van energie, transport en verpak kingsmaterialen en daalde het biervolume in de Amerikaanse markt. De introductie van Heineken Premium Light moet helpen om dat laatste op te vangen. De komende jaren zal de focus komen te liggen op het uitbouwen van de sterke merken. De verwachting is dat het premiumsegment de komende tijd tweemaal zo snel zal groeien als de wereldwijde biermarkt in zijn geheel. Met name het Heineken-merk zal hiervan profiteren. Daarnaast moeten de efficiency en effectiviteit de komende twee jaar fors verbeteren. Innovaties op het gebied van verpakkingen en producten moeten de aantrekkelijkheid van de merken bij de klanten bevorderen. In Nederland is hier al een begin mee gemaakt met de ontwikkeling van een nieuwe strategie op de retailmarkt door Heineken en frisdrankendochter Vrumona - zie het artikel op pagina 4. De autonome winstgroei bedroeg vorig jaar 7,3%. Beleggers reageerden enthousiast op de plannen van Van Boxmeer: direct na de bekendmaking steeg de koers van het Heineken-aandeel met bijna 8%. DOE MEE! Ook iets opmerkelijks gelezen over een onderwerp dat raakvlakken heeft met (werken bij) Heineken? Laat collega's meegenieten en stuur je gekke, interessante of afwijkende knipsels naar Heineken NL magazine: Heinekennlmagazine@heineken.nl of naar Heineken NL magazine, kamer 2.416, postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude. De invoering van de nieuwe Heineken Health Check inspireerde Heineken Brouwerijen Drachten tot een spontaan initiatief. Een groep van zestien medewerkers is de uitdaging aangegaan om gezonder te leven. Op de tweede dag van het nieuwe jaar hebben ze de koe bij de horens gevat en zijn ze begonnen met een afvalrace. Binnen een halfjaar willen ze zoveel mogelijk van hun overgewicht verliezen. Het enthousiaste team bestaat uit een aantal vertegenwoordigers van Heineken en Vrumona, een groepsleider Logistiek, iemand uit het Management en een aantal medewerkers uit het Magazijn, van de Expeditie en Verkoop- telefonie. Samen zijn ze de strijd aangegaan tegen de kilo's. Wie op 30 juni procentueel het meeste gewicht is verloren, mag zich de blije winnaar noemen van een BeerTender, ter beschikking gesteld door het managementteam. De verliezer moet voor alle deel-nemers een gezonde lunch in de kantine betalen. Om de tussenstand bij te houden vindt er iedere twee weken een weging plaats. Aan de hand daarvan wordt de eindstand opgemaakt. [8J Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 8