zich nog graag op de vloer verleiden." In de visie van Vrumona komen twee belangrijke ontwikkelin gen naar voren, legt Martina uit. "Smaak is natuurlijk heel belangrijk, en aan trends onderhevig. Maar de groei zit vooral in kleinere verpakkingen en in de gezonde dranken, zoals waterige sappen, water met smaak en drankjes met weinig calorieën. De kleinere pakken worden steeds populairder door de toename van het aantal kleine huishoudens." Allemaal ontwikkelingen die volgens Martina van belang zijn bij de beoordeling hoeveel ruimte een product in het schap krijgt. "Een beslissing die in eerste instantie ligt bij de supermarkt, maar waar wij als leverancier natuurlijk bij willen helpen." Dat is ook de reden waarom Heineken en Vrumona voor het eerst een dergelijke langetermijnvisie voor het supermarkt kanaal hebben ontwikkeld. "Voorheen hadden we natuurlijk ook een mening", zegt Marie-Monique, "maar die beperkte zich tot het betreffende jaar. Als professionele partner moetje ook allerlei aanpassingen op de winkelvloer die de consument verleiden tot het kopen van bier. "Samen met onze belangrijk ste retailpartners hebben we de ontwikkelingen in het bier schap en de verschillende segmenten besproken. Groeikansen liggen met name bij de innovatieve producten van de laatste tijd, zoals Tapvat, BeerTender en Perfect Draught, die een hogere prijs per liter hebben. Door deze producten te koppelen aan de drie gebruiksmomenten en daarmee de positieve emotie rond bier naar de winkelvloer te brengen, verwachten we extra groei te bereiken in de meer winstgevende segmen ten, zoals tapbier thuis, blik, mono-flesjes en koud bier." RENDERENDE SEGMENTEN Ook Vrumona probeert samen met de supermarktketen zoveel mogelijk klanten naar de hoger renderende segmenten, bijvoorbeeld kleinverpakkingen, te trekken. Martina: "Zo ontwikkelen wij een KleinverpakkingsWijzer waarin we een visie voor de langere termijn hebben, vonden wij. Het is voor het eerst dat we die zo duidelijk op papier hebben gezet en delen met onze retailpartners." SUPERMARKTKETENS ZOEKEN EEN UITWEG Maar hoe krijg je de consument zo ver om inderdaad voor jouw merk te kiezen, als hij of zij voor het schap staat? Marie-Monique legt uit: "Aan de hand van onze visie bespreken we de schapin deling met de hoofdkantoren van diverse supermarktketens." Het is volgens haar belangrijk dat de supermarktketen dezelfde ontwikkelingen signaleert en tot dezelfde conclusies komt. "Het werkt beter als je op één lijn zit." Uiteindelijk moet het leiden tot supermarktketens adviseren over de juiste momenten voor promoties en welke producten ze daarvoor kunnen gebruiken." Marie-Monique en Martina benadrukken dat de supermarkt ketens zoveel mogelijk betrokken worden bij de marktvisie. "Het is de bedoeling om gezamenlijk tot een visie te komen", zegt Marie-Monique. Tot nu toe zijn de reacties erg positief. "Ze hebben er zelf natuurlijk ook belang bij om zoveel mogelijk klanten naar het schap te trekken. Dat ze daarbij gebruik kunnen maken van onze inzichten is mooi meegenomen." Martina sluit zich hierbij aan. "Supermarkten hebben baat bij een goed frisdrankschap voor het aantrekken van families." Volgens het hoofd trade marketing van Vrumona hebben veel [6] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 6