NIEUW IN AMERIKA: HEINEKEN LIGHT [öD VRAGENVUUR Heeft Amerika niet voldoende aan 'gewoon' Heineken? Moest er weer zoveel omgebouwd worden? Blijven we het Amerikaanse bier in Nederland brouwen? Rond deze tijd lanceert Heineken in Amerika een nieuw bier: Heineken Light. Net als het trendy 'clear plastic label' is het speciaal ontwikkeld voor deze markt. De ontwikkeling en promotie van dit nieuwe bier, plus het ombouwen van productielijnen in Nederland, hebben veel geld en mankracht gekost. De moeite waard? Ja, zegt Hein van Dort, brouwerij manager in Zoeterwoude. "De Amerikaanse markt bestaat voor vijftig procent uit light bier (ter vergelijking: in Nederland is dat vijf procent). Amerikanen drinken graag light bier omdat het minder bitter is en omdat er minder calorieën in zitten. Dat laatste is in een land met veel overgewicht een belangrijk punt. Willen wij dus verder groeien in de VS, dan moeten we het zoeken in het light- segment. Als je alleen normaal bier produceert, weetje zeker dat de groei stagneert. Vandaar dat we dit speciale Heineken Light hebben ontwikkeld. De reacties na de testfase waren goed: de consumenten en de retailers waren enthousiast. Onze verwachtingen zijn dan ook hooggespannen. De afgelopen maanden hebben we ruimschoots bier geproduceerd om een flinke voorraad voor de introductie in de VS aan te leggen. We hebben er alle vertrouwen in dat de productie daarna toeneemt." "Het ombouwen had te maken met het speciale plastic etiket dat we hebben ontwikkeld voor de Amerikaanse markt. Heineken is daar als importbier vooral in trek bij een wat jonger, hipper publiek, dat let op zaken als 'kwaliteit', 'fris' en 'gezond'. Dit nieuwe etiket past in dat beeld. Het ombouwen van de productielijnen heeft in totaal zo'n twintig miljoen euro gekost. In vijf maanden tijd moesten alle zes export- lijnen worden omgebouwd voor de productie van de speciale clear plastic labels, doorzichtige labels waar de lijm al opzit. Dat betekent dat er steeds een zesde van je capaciteit stil ligt. Maar het is de moeite waard geweest: de clear plastic labels zijn tot nu toe succesvol." OPROEP Welke kwestie zou jij wei eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij Heinekennlmagazine@heineken.nl. Heineken profileert zich in de VS als een importbier, dat is onderdeel van het imago dat erbij hoort. Dan kun je het niet in de VS brouwen. Overigens zou dat ook niet per definitie goedko per zijn. De transportkosten van Nederland naar New York zijn lager dan die van het midden van de VS." Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 27