Albert Heijn in Bavel Bavel is echt een bierdorp, vindt Michael Martens (35), franchiseonder- nemer van de Bavelse Albert Heijn- vestiging en dus met een goed beeld van wat er zoal gedronken wordt bij de Bavelaars thuis. Ondanks de supermarktoorlog blijft zijn winkel goed draaien. Hoe zit het met de concurrentie? Wat is je favoriete Heineken-product? Wat vind jij belangrijk bij het zakendoen? Welke relatie heb je met Heineken? Wat maakt jouw dag helemaal goed? Met wie zou je wel eens het glas willen heffen? FEITEN CIIFERS Wat maakt je zaak tot de beste uit de wijde omtrek? Heineken nl magazine [21] "We zijn dan wel de enige supermarkt van Bavel, maar we hebben beslist geen monopoliepositie. Veel van mijn vaste klanten gaan naar grotere en goed kopere supermarkten in de stad. Alles wat ze daar inladen, halen ze niet bij mij." "Amstel-bier is het lekkerst, vind ik. Ik heb vijf me ter schapruimte voor bier. Dat is eigenlijk te weinig, maar de winkel is niet van elastiek. Mijn klanten grij pen de laatste tijd vooral naar het Belgische Jupiler, dat is de regionale hype van dit moment. Waarom? Niet vanwege de prijs. Omgerekend naar liters is Jupi ler wel 50 eurocent duurder dan Heineken. De smaak - licht en neutraal - lijkt me ook geen verklaring." "Eerlijkheid en openheid. Albert Heijn maakt zelf de prijsafspraken. Gelukkig maar, want het gaat er soms hard aan toe. Zoals bij de onderhandelingen laatst tussen Albert Heijn en Grolsch. Maar niemand zal mij erop aankijken wanneer ik daardoor geen Grolsch- bier in het schap heb staan." "Ik heb goed contact met de vertegenwoordiger van Heineken, Stefan Pfeiffer, al staat hij niet iedere week op de stoep. Albert Heijn bepaalt precies waar het bier in de schappen moet staan en hoeveel er gele verd wordt. Stefan probeert extra activiteiten op de vloer te krijgen. Met acties bijvoorbeeld. Omdat ik hem mag, sta ik daar meestal wel open voor." "Een mooie omzet draaien en dat als ik dan thuiskom mijn drie kinderen op mijn nek springen." "Met Ab [Albert, red.] Heijn. Ik heb een keer een biografie over hem gelezen en hij lijkt me een interes sante man." De Albert Heijn in Bavel beslaat ongeveer 750 m2. Op termijn wil Michael Martens wel uitbreiden naar 1.500 m2. Omdat Bavel groeit, denkt hij dat de gemeente wel wil meewerken. Sinds 2001 groeide de omzet met 4 tot 5% per jaar. Het afgelopen jaar zelfs met 7%. In totaal heeft Martens 64 mensen in dienst, voornamelijk parttimers (totaal: 20 fte). "Het dorpse karakter. De mensen kennen mij en ik ken hen. Ik ben in Bavel opgegroeid en heb, voordat ik met deze Albert Heijn begon, dertien jaar lang bij de vorige supermarkt op deze plek gewerkt." «ft*»

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 21