'Dat is een cool merk, dat moeten we hebben' rrn De afgelopen weken heeft Nederland volop kunnen meegenie ten van het Holland Heineken House in Turijn. Een 'beleving' die deze keer bewust dichter naar de huiskamer is gehaald, door de televisiespots, internetactiviteiten en de grote actie in de supermarktketens voorafgaand aan de Spelen. Mensen het gevoel geven dat ze iets bijzonders beleven, dat past helemaal in de huidige strategie van Heineken. Dit jaar, met zijn twee grote sportevenementen, is dan ook een behoorlijke uitdaging voor de nieuwe marketingdirecteur Herwin van den Berg. Zo zijn er nog slechts drie maanden te gaan voor het WK voetbal in Duitsland losbarst, maar op de marketingafdeling van Heineken wordt al wekenlang koortsachtig gewerkt aan de voorbereidingen. Het WK, waar ruim zes miljoen bezoekers op afkomen en dat nog eens miljoenen kijkers aan de buis kluistert, moet hét evenement van 2006 worden. Twee jaar geleden, tijdens het EK in Portugal, scoorde Heineken met de luidsprekerhoeden. En het is de bedoeling om dat succes minstens te evenaren. "Geen makkelijke opgave", erkent Herwin, "maar voor minder gaan we niet. Ik verwacht eerder een nog groter succes. We hebben nou eenmaal een naam hoog te houden." Duidelijk is dat het niet blijft bij het plaatsen van een paar reclameborden en het tappen van wat biertjes. Heineken wil, net als in Turijn, op een niet te missen manier aanwezig zijn rond het WK, en niet pas na de aftrap. Het Duitse publiek heeft daarvan al een voorproefje gekregen: voor de beslis sende kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië bood Heineken in een ludieke advertentie in de Duitse media alvast veront schuldigingen aan voor de geluidsoverlast van Nederlandse supporters, straks in juni. VAN DUWEN NAAR TREKKEN "Met deze 'belevingsstrategie' hebben we gekozen voor een andere marketingbenadering dan een aantal jaar geleden", zegt Herwin. "Vroeger liet de klant zich leiden en had hij of zij niet veel te kiezen. Bier kon je eigenlijk alleen krijgen in de supermarkt of bij de slijterij. Een reclameboodschap was voldoende om ervoor te zorgen dat de consument dat bier daadwerkelijk ging kopen." Die tijden zijn voorbij. De huidige consument maakt zijn eigen keuzes. Voor een deel komt dat door veranderingen op het gebied van televisie en internet. "Consumenten zijn veel moeilijker te benaderen. Het effect van reclame op tv is veel minder groot dan vroeger." Een gevolg van de enorme toename aan zenders. Wie geen zin heeft in reclame zapt Heineken nl magazine [19] Tl T TT TUIT

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 19