Jasmijn de Boer (33) Jos Belt (46) RECHT UIT HET HART werkt als manager Training Develop ment bij Heineken Brouwerijen en vindt het nieuwe functiegebouw een hele verande ring, maar ervaart het als een pluspunt dat je nu beter je carrière kunt plannen. is P&O-adviseur bij Brouwerij 's-Hertogen- bosch en ziet vooral voordelen van het opnieuw beschrijven van alle functies. Het wordt bijvoorbeeld makkelijker om over de muren van je eigen afdeling of werkmaat schappij heen te kijken. "Het is een eerlijker systeem. Vroeger zag je nog wei eens dat twee vrijwel dezelfde functies bij verschillende werkmaatschappijen op andere niveaus waren inge deeld. Dat zal nu niet meer zo snel gebeuren. Ook mijn functie is opnieuw bekeken. Voor mij was dat eigenlijk een moment van bezinning; het heeft me het inzicht gegeven dat heel nuttig is om de richting van mijn afdeling te bepalen. Overigens is het nieuwe functiegebouw ook inhoudelijk voor mijn vakge bied goed bruikbaar. Voor elk functieniveau worden de zes belangrijkste competenties geformuleerd, dus als we die eenmaal weten, kan mijn afdeling de trainingen en ontwikkelactiviteiten beter afstemmen op de benodigde kennis en vaardigheden die medewerkers nodig hebben. En nog een voordeel: je kunt nu makkelijker je carrièrepad uitstippelen." "Ik ben blij met deze actie, want wij waren bij P&O altijd veel tijd kwijt aan het indelen van functies. Was er een verandering in het takenpakket, dan moesten we met de medewerker en diens leidinggevende rond de tafel en vervolgens keken Functie waardering en de Indelings commissie ernaar. Dankzij het nieuwe functiegebouw zijn dit soort tijdrovende exerci ties overbodig. Ook kan de organisatie sneller reageren op veranderingen. De functies zijn abstracter en minder gedetailleerd beschreven, waardoor ze voor een grotere groep mensen gelden en het 'dure onderhoud van functie profielen' tot een minimum beperkt kan blijven. Daarbij neemt het aantal verschil lende functies sterk af. Zo kun je in één oogopslag zien waar jij met jouw ervaring ook zou kunnen werken. Handig bij het uitstippelen van je car rièrepad." Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 13