Dus er wordt ook niet gemorreld aan de zwaarte van functies? Hebben medewerkers zelf ook nog iets aan de nieuwe Job Family? Hebben medewerkers inspraak over hun nieuwe functiebeschrij ving? Hoe weet ik dan hoe mijn functie is ingedeeld? Wanneer is de operatie klaar? [12] Heineken nl magazine "In principe niet, tenzij je functie of de organisatie is gewij zigd na de laatste weging of als je functie nog nooit eerder is gewogen." "Ja. Dankzij de nieuwe aanpak van de functiebeschrijvingen kan iedereen zien welke functies in grote lijnen vergelijkbaar zijn met de jouwe. En je kunt ook meteen zien welke vaardig heden je nodig hebt voor een bepaald functieniveau. Zo geeft deze nieuwe wijze van het beschrijven van functies inzicht in de resultaatgebieden en functievereisten van soortgelijke functies op meerdere niveaus. We leggen nu dus een stevige basis waarop we straks opleidingstrajecten en loopbaanpaden kunnen bouwen. In die zin heeft elke medewerker er iets aan. Daarom komen de nieuwe Job Family functieprofielen te zijner tijd op het intranet te staan." HET OORDEEL VAN ROSALINE DE VRIES: "Door dit artikei wordt mij veel duidelijker wat het JFM project behelst. Prima dat door de hele orga nisatie dezelfde profielen gebruikt worden voor gelijke functies, met dezelfde beloning. Dat maakt de organisatie transparanter." ivoren toren worden vastgesteld. Voor alle disciplines - o.a. Commercie (Marketing Sales), Productie (inclusief Inkoop en Logistiek), Finance etc. - is er een eigen projectgroep, met een voorzitter die uit eigen geledingen komt, die de functiebe schrijvingen uiteindelijk vaststelt. Dat gebeurt op basis van de bevindingen van een projectteam, waarin ook weer mensen uit de eigen discipline zitten en deskundigen van HAY. Deze laatste zijn gespecialiseerd in het beschrijven en waarderen van functies. Zo worden de mensen om wie het gaat zoveel moge lijk bij het hele proces betrokken. En kunnen zij hun kennis en ervaring inbrengen." "Niet direct, wel indirect. Het vaststellen van de functiepro fielen is altijd een verantwoordelijkheid van het management geweest en dat blijft ook zo. Dat wil niet zeggen dat ze in een "Dat hoor je van je leidinggevende. Die overhandigt je een brief waarin alles nog eens wordt bevestigd. Mocht je het niet eens zijn met de indeling van je functie, dan kun je in beroep. Dit is een officiële procedure die in de cao staat beschreven. Maar we gaan heel zorgvuldig te werk, zodat de beroepsprocedure hopelijk weinig hoeft te worden gebruikt." "We pakken het in twee fasen aan. Fase 1 is al afgerond: alle medewerkers van Finance en P&O hebben de brief met hun functie-indeling al gekregen. De mensen van ICT zouden aan vankelijk in februari op de hoogte worden gebracht, maar dat wordt twee maanden later. En fase 2, voor de grootste groep, Commercie en Productie, willen we eind dit jaar afronden. Op 31 december van dit jaar willen we klaar zijn, dan is het weer business as usual." Meer informatie over dit project en de samenstelling van de projectteams kun je vinden op intranet/Werken bij /Functiewaarde ring en Beoordeling /Job Family Modelling

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 12