'We willen dat mensen zeggen: wauw, dit is echt heel gaaf en ik mag erbij zijn' TRANEN sponsormanager Erik Romijn: [6] Heirieken nl magazine onze maatschappelijke verantwoordelijkheid, de alcoholwet geving en de afspraken over zelfregulering binnen de branche hebben we geweigerd. Toen is het idee ontstaan voor een ontvangsthuis voor de sporters, pers, sportbonden, vips en fans, met NOC/NSF als officiële gastheer." Het werd een daverend succes. Sinds Barcelona is het Holland Heineken House een begrip bij de Olympische Spelen. ORANJEGEVOEL Het Holland Heineken House is in de eerste plaats Nederlands georiënteerd, maar met een internationale uitstraling. Daarom is Heineken Nederland in Turijn organisator van de olympische thuisbasis, maar met ondersteuning van Heineken Internatio nal en Heineken Italië. Ook de publiciteit en promotie rond het huis, in de vorm van de televisiecommercial en actieverpakkin gen, richt zich helemaal op de Nederlandse doelgroep. Erik: "We willen dat het Holland Heineken House het Oranjegevoel ondersteunt, net zoals onze support aan het Nederlands Elftal op weg naar het WK dat doet. Het merk Heineken maakt natuurlijk al deel uit van de nationale trots. Het Holland Heineken House moet die trots versterken." Hoe? "In de eerste plaats door een heel mooi en goed functionerend Heineken- huis neer te zetten. Aan de rand van Turijn, op loopafstand van de schaatsbaan, huren we een locatie zonder voorzieningen en zetten daar een perfect draaiende horecagelegenheid neer met achttien verkooppunten in een feestzaal waar in totaal circa 50.000 mensen langskomen. Daarmee stralen we al een knap staaltje ondernemerschap uit." Het paviljoen wordt 'enkele voetbalvelden' groot en telt 23 verschillende ruimtes voor de verschillende doelgroepen. Voor de inrichting is een concept gekozen dat zowel een wintersfeer, als het warme Marco Antonietti is verantwoordelijk voor het Holland Heineken House vanuit NOC/NSF: "In het Holland Heineken House komen twee koortsen samen: de olympische koorts, die alle landen verbroedert, en de Oranjekoorts, die eigenlijk niet aan buitenlanders is uit te leggen. Als klein land horen we op olympisch niveau momenteel bij de beste tien van de wereld. Dat is fantastisch om mee te mogen maken. We proberen het de sporters zo goed mogelijk naar de zin te maken en slagen daar steeds beter in. Sinds Athene hebben we bijvoorbeeld een familyroom. Medaille winnaars kunnen daar direct na een race even samenzijn met familie en vrienden en de wedstrijd terugzien op tv. Op die manier kunnen sporters die geen medaille winnen in de atletenruimte even alleen zijn met hun verdriet." Oranjegevoel oproept. De bars zien eruit alsof ze uit ijs zijn gehouwen en we leggen een schaatsbaan aan van 20 bij 30 meter. Hier krijg je echt het winterse koek-en-zopiegevoel. Dichter bij de huldigingsplaats gaat de kleur oranje overheer sen en wordt het warmer en gezelliger. Erik: "Uiteindelijk willen we dat mensen zeggen: wauw, hier is over nagedacht, dit is echt heel gaaf en ik mag erbij zijn!" MAGIE Het Holland Heineken House draait voornamelijk op de inspanningen van zo'n 160 vrijwilligers, die zich de ambassa deurs van de brouwerij mogen noemen. Ze worden dan ook

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 6