DE NIEUWE PENSIOENREGELING Alweer een nieuwe pensioenregeling? Gaan we erop voor- of achteruit? Langer doorwerken hoeft dus niet per se? De Heineken-pensioenregeling is per 1 januari jl. gewijzigd. Op je 62ste met pen sioen, zoals Heineken in 2003 nog heeft af gesproken, lijkt niet langer haalbaar. Dat wordt dus langer doorwerken? Tijd voor een gesprek met Hans de Ruiter, directeur P&O. "Ja, maar niet omdat wij dat zo graag wilden. Het is een antwoord op de nieuwe Haagse pensioen- en belasting wetgeving. Door de maatregelen waarmee het kabinet langer doorwer ken wil stimuleren, was aanpassing van onze pensioenregeling noodzake lijk. De wijzigingen vallen inhoudelijk overigens wel mee." "De pensioenleeftijd is verhoogd van 62 naar 65 jaar. Dat lijkt op het eerste gezicht een achteruitgang, althans zo zullen de meesten dat beoordelen. Maar we hebben geprobeerd om de huidige mogelijkheden om eerder te stoppen met werken zoveel mogelijk in stand te houden. Zo wordt het deel van het oude pensioen dat voor je 65ste zou worden opgebouwd, nu omgezet in een hoger pensioen vanaf 65 jaar. Dat hogere pensioen vanaf 65 jaar kun je vervolgens weer gebruiken om eerder met pensioen te gaan." "Dat klopt. Officieel ligt de pensioen leeftijd op 65, maar door de getroffen maatregelen kun je eerder stoppen met werken. Een leeftijd van 62 jaar is daarbij nog steeds haalbaar. Dat kunnen we echter niet voor iedereen realiseren. Hoe langer je in dienst bent, hoe meer je hebt opgebouwd om eerder met pensioen te gaan. Voor werkne mers die per 1 januari jl. in dienst zijn getreden, gelden die extra maatregelen niet. Als zij eerder willen stoppen dan met 65 jaar, zullen ze daar tijdig geld voor opzij moeten leggen." OPROEP Welke kwestie zou jij wel eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij Heinekennlmagazine@heineken.nl. Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 23