Vorig jaar liep er een trainingsprogramma voor alle medewerkers van Heineken Retail. Het doel: extra aandacht besteden aan de vier kernwaarden, passion for quality, resultaatgerichtheid, samen werken en werkplezier. Het SMART-principe speelde hierbij een belangrijke rol. Twee accountmanagers besloten om daar iets ludieks mee te doen... Arnaud: "Na het volgen van die training liep iedereen over SMART te praten. Het principe is bedacht om afspraken en projecten Specifiek, Meetbaar, Acceptabel, Realiseerbaar en Tijdgebonden te maken. Heel nuttig. Maar als je ook maar iets vroeg..." Arnaud: "Wij zijn eigenlijk nog een beetje kwajongens. Als geintje bedachten we een SMART-club. We verstuurden via e-mail brieven waarin we collega's meedeelden dat ze ook lid mochten worden. Ze ontvingen dan ook een keycord met het Smart-logo (van het automerk)." Patrick: "Op een gegeven moment begonnen mensen die keycords ook echt te dragen. Onze grap begon te leven." Arnaud: "Toen hebben we Chris Braakman, de cursusleider, ingelicht. We zagen ons ludieke idee toch een beetje uit de hand lopen. Hij vond het fantastisch. Later is er tijdens een kickoff- sessie besloten om de grap echt naar een serieus plan te tillen. Toen hebben we via een Smart-dealer geregeld dat we vier keer Arnaud: "De reacties zijn goed. De laatste winnaar (Peter Heemskerk) hebben we gekozen omdat hij denkt in oplossingen in plaats van in problemen. Mede door zijn toedoen werd de Heineken Honcho een succesvolle zomerpromotie in 2005. Dus, we kiezen winnaars niet alleen uit Retail, maar bijvoorbeeld ook uit Logistiek. Want daar werken mensen die we soms een flinke druk opleggen als er een nieuw product wordt gelan ceerd." Patrick: "Of onze wedstrijd collega's prikkelt om SMART te werken? Er wordt over gepraat in de wandelgangen. Dus we houden de principes in elk geval levend..." Leeftijd 33 Functie accountmanager Heineken Convenience (onderdeel van Heineken Retail) Zou met 1 miljoen euro een halfjaar op wereldreis gaan. Eerste reisdoel: Rio de Janeiro Favoriete vakantiebestemming Australië Is op zaterdag aan het voetballen Wil in een Smart Cabrio met Nelson Mandela Leeftijd 34 Functie accountmanager Modern Trade, Superunie (onderdeel van Heineken Retail) Komt thuis bij Elwing (mijn vrouw), Sarah (6), Max (4) en Daan (3) Droomt van (privé) lang, gelukkig en gezond bij mijn gezin blijven. (Zakelijk) altijd ondernemend blijven Wil in een Smart Cabrio met mijn vrouw Patrick: "...vroeg de ander: Kun je dat misschien even SMART maken? Om simpel van te worden bijna." een weekend lang een Smart-cabrio konden weggeven." Patrick: "De SMART-club kiest ongeveer elk kwartaal een collega uit die alles wat we hebben opgestoken tijdens de training goed in praktijk weet te brengen. Die mag dan een weekend rondtoeren in de cabrio. De winnaar krijgt een voucher. Dus wie hartje winter wint, kan de voucher ook nog in de lente verzilveren." [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 22