'Er moet meer over de OR bekend worden' 'Wij zijn goed op de hoogte gehouden' 'We willen medewer kers erbij betrekken' Kees Zuyderduyn OR productie Zoeterwoude Doel bij de start van deze OR "De kwaliteiten van de OR-leden zicht baar laten worden en benutten. Dat is belangrijk omdat je als team werkt en de klus met een voltallige OR hebt te klaren." Bereikt? "We hebben een stap in de goede richting gezet. Je kunt er altijd meer uithalen. Maar je hebt ook te maken met werkdruk van mensen, beschikbaarheid. Ik denk dat we als groep goed hebben gewerkt. En het mooie is ook dat iedereen nog steeds gemotiveerd is en de schouders eronder zet, zelfs na de lastige tijd waar we doorheen zijn gegaan." "Vorig jaar hebben de adviesaanvraag brouwen teruggegeven. Hoe konden wij nou draagvlaak creëren als het manage ment en de brouwers niet met elkaar communiceerden? Dat was moeilijk, want van de OR wordt verwacht dat ze alle inkomende advies- en instemmingsaan- vragen behandelen. Als je een adviesaan vraag teruggeeft, kan het management besluiten om iets door te zetten zonder advies. Dat is gelukkig niet gebeurd, er ligt nu een nieuwe adviesaanvraag." "Verder gaan met het benutten van de kwaliteiten van leden. En: er moet meer over de OR bekend worden. Over het werk dat we doen. Goede pr maken, zodat meer medewerkers beseffen hoe interes sant dit werk is." Hub Ortmans OR Brand Doel bij de start van deze OR "Een goede en kritische gesprekspartner zijn voor de bestuurders. En meer speci fiek: de reorganisatie goed volgen en de boventalligen zorgvuldig begeleiden." "De reorganisatie is betrekkelijk goed gelukt. Tachtig procent van de bovental ligen heeft een nieuwe baan. Wij zijn als OR ook goed op de hoogte gehouden. En de doelstelling - lagere kosten, hogere productie - is behaald. Dan weetje ook waar het voor is." "Dat veertig procent van de medewerkers weg moest. Het kon niet anders, wil Brand concurrerend blijven, maar makkelijk is het niet. Je kent de meesten toch persoon lijk. Wij hebben in de OR de informatie waardoor we de achtergrond van de re organisatie goed begrijpen, maar voor de werkvloer is dat niet altijd duidelijk. Met veel praten moetje daar dan uitkomen." "Een volledig bezette OR krijgen. En kritisch blijven, zodat Brand interessant blijft voor Heineken." Peter Ploegmakers, OR productie 's-Hertogenbosch "De werkwijze te veranderen rond instemmings- en adviesaanvragen. We wilden medewerkers er meer bij betrek ken door per aanvraag een werkgroep te formeren waarin ook medewerkers zitten. Hierdoor raken de medewerkers meer geïnteresseerd en weten wij als OR beter wat er leeft." "Het is nog wennen. Het mooiste zou zijn als medewerkers zelf naar ons toekomen als er iets op hun afdeling speelt waar voor ze zich willen inzetten. Dan heb je echte betrokkenheid." "De cultuuromslag die veel arbeidsplaat sen heeft gekost. Dat doet pijn. We weten dat we moeten kiezen voor de continuïteit van de brouwerij, maar het is niet leuk om collega's boventallig te zien worden." "De communicatie verder verbeteren. Mensen op de werkvloer hebben vaak niet de informatie om veranderingen te begrijpen. Er zou maandelijks een nieuwsbrief moeten verschijnen waarin staat waar we mee bezig zijn en wat de gevolgen kunnen zijn. Dan kunnen men sen binnenlopen met verdere vragen." "Toepasselijk verhaal voor een personeelsblad, ook gezien de periode waarin we verkeren. En volgens mij duidelijk en verhelderend, ook voor collega's die interesse hebben in OR-werk. Heineken nl magazine [19]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 19