VERKIEZINGEN ONDERNEMINGS RAAD Eind maart zijn er weer OR-verkiezingen. Dé kans om meer betrokken te zijn bij Heineken en op te komen voor de belangen van je collega's. Maar hoe gaat dat in deze hectische tijden? En: waarom zou je het doen? Vijf voorzitters vertellen. 'Op zoek naar een nieuwe uitdaging [18] Heineken nl magazine Jos van Loo OR Heineken Brouwerijen Doel bij de start van deze OR "Dit was mijn eerste keer in de OR. Ik was op zoek naar een nieuwe uitdaging. Dat biedt de OR. Je moet idealistisch zijn, je in willen zetten voor een algemeen doel en voor je collega's. Ik wilde vooral die rol van vertegenwoordiger van de achterban goed volbrengen." Bereikt? "Ik denk dat wij samen als OR-team die rol goed hebben ingevuld, maar om nou te zeggen dat ik tevreden ben. Of dat de OR succesvol was... Succes bestaat niet in de medezeggenschap. Dan moetje het voor iedereen goed doen en dat lukt nooit. Het is mooi als je de bestuurder in bepaalde situaties inzicht weet te verschaffen en dat je daarna ook ziet dat er naar wordt gehandeld." "Als er mensen weg moeten. Dat is hartstikke moeilijk. Je moet dan de tijd nemen, goed nadenken, veel discussië ren: eigenlijk het hele medezeggenschaps- instrumentarium inzetten. En als je bijvoorbeeld het aantal ontslagen omlaag weet te krijgen, kun je je nog afvragen of dat een succes is. Want er moeten even goed mensen uit." "Vers bloed in de OR zien te krijgen en te houden. Nu de tijden moeilijk zijn, is het enthousiasme niet zo groot. Daarnaast denk ik dat de medezeggenschap voort durend z'n positie moet blijven claimen richting bestuurders. Blijven roepen: 'Hé, wij hebben hier ook iets over te melden. Dat gaat zomaar niet!"'

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 18