EXTRA KOUD GETEST Wie Ralf Doorland Barkeeper bij café-restau rant BED Heineken Extra Koud I Oordeel Bijzonderheid Heeft zelf wetenschappelijk onderzocht of Extra Koud Inderdaad goed doordrinkt [16] Heineken nl magazine "Toen ons werd gevraagd of wij Heineken Extra Koud wilden schenken was ik eigenlijk meteen enthousiast. Die bevroren bierzuil leek me geweldig en dat is-ie ook. Ik krijg veel leuke reacties van onze klanten. Voor de koelkast met bevroren glazen hadden we helaas geen plek. Heineken Extra Koud is in feite hetzelfde biertje als het biertje dat we daarvoor tapten, alleen is het veel kouder. Voordat het bier uit de tap komt is het door een aantal koelingen gegaan. Het koolzuur is minder actief en dat betekent datje moet opletten bij het tappen, anders heb je te weinig schuim. Ik heb er bij Heineken dan ook op aangedrongen dat wij goede instructies zouden krijgen. Wij moeten tenslotte ook onze bijdrage leveren aan het succes. En dus is er op een middag iemand langsgekomen voor een training. Iedereen in BED kan nu een prima Extra Koud biertje tappen. Er werd mij verteld dat dit biertje beter doordrinkbaar zou zijn. Omdat ik nu eenmaal niet iemand ben die alles klakke loos aanneemt, heb ik in de eerste week dat de tap hier stond mijn eigen consumptie behoorlijk omhoog geschroefd. Alles voor de wetenschap natuurlijk. Door de kou wordt de bittere smaak een beetje afgevlakt. Sommige mensen vinden dat een pre, maar er zijn ook nog altijd mensen die de voorkeur geven aan een gewoon biertje. Het gros van de mensen is erg enthousiast over Heineken Extra Koud. Ze vinden de smaak heerlijk en houden het daarom vaak niet bij één biertje. Ik schenk nu standaard Extra Koud. De omzet is in zijn geheel gestegen.

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 16