Hip: een ijskoud tapbiertje in het café. En handig: een vers getapt glas, precies op de plek waar je dat hebben wilt. We hebben het over Heineken Extra Koud en de Extreme Draught, twee nieuwe tapsystemen voor de horeca. Hoe werken ze? En wat zijn de ervaringen van ondernemers? Klanten zijn er in alle soorten en zeker nu de biermarkt kleiner wordt, is het belangrijk om aan de wensen van de verschillende doelgroepen tegemoet te komen. Heineken doet dat onder andere door de introductie van nieuwe tapsystemen in de horeca. Hetzelfde bier dus, getapt op de manier die bepaalde consumenten aanspreekt, op specifieke momenten. Zo is er nu Heineken Extra Koud, een zeer koud biertje, dat een temperatuur heeft tussen de 0 en 3 graden Celsius. Een normaal tapbiertje is tussen de 5 en 7 graden Celsius in het glas. Het extra verfrissende biertje wordt getapt uit een bevroren tapzuil, de zogenaamde Heineken Iced tap, die spectaculair van uiterlijk is en dus behoorlijk opvalt in het café. Het bier wordt bovendien geserveerd in bevroren glazen; speciaal daarvoor ontwikkelde Heineken een vriezer die de glazen koelt. Deze nieuwe manier van drinken valt in de smaak, zo blijkt uit onderzoek. Met name bij mensen die extra verfrissing zoeken, zoals op een warme avond in een druk (feest)café of na het sporten. Wie zijn lippen eenmaal aan een glas extra koud bier heeft gezet, stapt niet snel weer over op een ander biertje. De ijslaagjes op de glazen en de spectaculaire tapzuil dragen daaraan bij. De tweede tapvariant die afgelopen jaar werd getest is de Extreme Draught oftewel de Ferrari onder de tapinstallaties. Een bijnaam die je bijna letterlijk kunt nemen, want omdat de installatie op wieltjes staat verplaatsje hem in een wip van A naar B. Hij heeft zwenkwielen, een voetrem en is licht genoeg om gemakkelijk te verrijden. Wat wil een mens nog meer? Bier dus. Op de mobiele installatie kunnen fusten van twintig liter worden aangesloten en dat maakt hem geschikt voor kleinere gezelschappen. De Extreme Draught wordt medio 2006 geïntroduceerd en is net zo gemakkelijk in gebruik als de David. Hij wordt automa tisch afgesteld en de leidingen hoeven niet te worden doorge spoeld. De installatie is bovendien dusdanig 'strak' dat hij gemakkelijk kan worden schoongemaakt. De gebruiker van dit paradepaardje hoeft eigenlijk nog maar met een ding rekening te houden en dat is dat-ie in de buurt van een stopcontact moet staan, want er moet natuurlijk wel gekoeld worden. En dan, kraan open en tappen maar! Heineken nl magazine [15]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 15