Rik Coelman (42) &- 5c Dick van der Bijl (50) RECHT UIT HET HART kleine kinderen. Zijn leidinggevende is een vrouw. werkt op een afdeling waar (op één vrouw na) allemaal mannen werken. Hij is Lead Buyer Investment Projects. is hoofd P&O DCS/staf HNS en heeft twee antennes meer uitstaan voor onderliggende problemen. Een goede mix is goed voor de sfeer. Vrouwen die nu bij Heineken aan de top zitten, verkeren vaak in 'mannelijke' omstandigheden. Ze hebben bijvoorbeeld geen kinderen of een man die ook heel hard werkt, terwijl de uitdaging ligt in het bekleden van een topfunctie onder andere omstandigheden. Ik denk niet dat mijn functie in vier dagen kan. Maar ik heb bijna 43 verlofdagen per jaar, waar door ik in de schoolvakanties bijvoorbeeld vrij kan nemen. Voor mijn vrouw was minder werken in het onderwijs ge makkelijker te regelen." "Als er op onze inkoopafde ling een vacature is, reageren daar nul vrouwen op. Waar schijnlijk door het product dat we inkopen. Ik vind diversiteit niet echt een issue. Het gaat erom dat een bedrijf goede mensen aantrekt en of dat nou mannen of vrouwen zijn- Een goede mix is misschien wel goed voor de sfeer. Maar als Heineken divers wil zijn, zouden er ook meer alloch tonen en ouderen moeten werken. Of ik de belemmeringen die in het onderzoek worden genoemd zelf ervaar? Nee. Ik werk fulltime en heb niet de behoefte om minder te gaan werken. Ik heb twee kinde ren en soms denk ik wel: het zou leuk zijn om een dag per week bij de kids te zijn, maar ik denk dat mijn leidingge vende dan niet staat te sprin gen. Het is nu eenmaal zo dat onze economie is gebaseerd op een vijfdaagse werkweek. Vier dagen werken moet in principe kunnen, als je op je vrije dag maar bereikbaar en flexibel bent. Mijn vrouw werkt vier dagen. Omdat ze bij een kleiner bedrijf werkt en aandeelhouder is, was minder werken voor haar gemakkelijker te regelen. Gelukkig heb ik bij Heineken veel verlofdagen. En niemand kijkt raar op als ik om half tien op kantoor kom omdat ik eerst mijn kinderen naar school moest brengen." .•.Ar "De grondhouding bij Heineken is datje fulltime moet werken. Als een vrouw minder of flexibeler wil wer ken, wordt daar met scepsis op gereageerd, laat staan als een man erom vraagt. Toen een manager ouderschaps verlof wilde opnemen, werd er openlijk getwijfeld aan zijn ambitie. Dat zou moeten ver anderen. Op de lange duur kan Heineken het zich niet veroorloven dat talentvolle vrouwen het bedrijf verlaten omdat flexibel werken niet mogelijk is. We moeten al het aanwezige talent benutten. Ik heb vaker een vrouw als leidinggevende gehad. Prima! Een vrouw heeft haar [14] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 14