Binnen acht maanden 22 kilo afvallen - dat is de inzet van de weddenschap tussen Hans Meerwijk en Marcel van der Lee. Wie verliest, moet het koffiehok schilderen. Een gesprek over kantinefrikadellen, gezonde medewerkers en natuurlijk de afvalrace. Marcel "Natuurlijk blijven frikadellen in de kantine. We willen mensen alleen bewuster maken van het belang van gezond eten. En niet alleen eten. Er komen ook themaweken over roken en bewegen." "Hoe kun je medewerkers stimuleren om meer met hun gezondheid bezig te zijn? Daar denken we wel over na op dit moment. Bij Vrumona organiseren we daarom onder meer themaweken. Binnenkort is het thema 'Voeding'. In het bedrijfs restaurant krijgen producten dan bijvoorbeeld een groene of een rode sticker: groen voor gezonde producten, rode voor ongezonde. Maar ook de weddenschap tussen Hans en mij vestigt de aandacht op gezondheid." "Een tijd geleden stonden we in het koffiehok en raakten Marcel en ik in gesprek over mijn gewicht. We spraken toen af dat ik zou gaan afvallen. En niet een paar kilo, maar 22 kilo. Lukt me dat binnen acht maanden, dan gaat Marcel eigen handig het koffiehok schilderen. Lukt het me niet, dan moet ik met de kwast aan de gang." Marcel: "Gezond leven kun je niet verplichten. Maar we verwachten wel dat medewerkers hun eigen verantwoordelijk heid nemen. Binnen Distributie Vrumona zijn er ai tien mede werkers die gezamenlijk willen afvallen. We zijn aan het kijken in hoeverre we dit clubje kunnen ondersteunen. Vandaag heb ik een gesprek met de bedrijfsarts en de bedrijfsfysiotherapeut." "Ik ben nu zeven weken bezig en al twaalf kilo afgeval len. Op mijn werk kan ik het verschil al merken. Bijvoorbeeld met het in- en uitstappen van de heftruck. En ik ben minder snel moe. Ik kan het iedereen aanraden. Dat Vrumona een handje wil helpen, vind ik alleen maar goed. Maar mede werkers moeten het zelf doen. Naar mijn idee zijn ze dat ook wel een beetje verplicht aan hun werkgever. Ik denk wel dat goede uitleg belangrijk is. Want nu heerst het gevoel onder collega's dat er straks nooit meer een frikadel gegeten mag worden. En dat is natuurlijk onzin." "Nou, de weddenschap leeft in elk geval onder mede werkers. Ik doe er bij wijze van spreken een half uur over om bij mijn werkplek te komen. Iedereen wil weten hoe het gaat met afvallen!" Leeftijd 46 Functie medewerker distributie Vrumona Loopt warm voor stijldansen Is trots op mijn bedrijf, waar ik met plezier werk Zul je nooit zien bij stakingen ('en ik drink nooit Coca-Cola') Wil binnen acht maanden 22 kilo afvallen Leeftijd 39 Functie logistiek manager Vrumona Wil ooit nog mijn eigen zeilboot kopen Heeft niks met oneerlijke mensen Is in het weekend veel op het water Moet het koffiehok schilderen als hij de weddenschap met Hans verliest

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 34