Een opleiding geeft medewerkers extra bescherming 'Het zal even wennen zijn, want het is bijna dertig jaar geleden dat ik voor het laatst naar school ging' [20] Heineken nl magazine "Met het opleidingsplan willen we ons voorbereiden op de toekomst", zegt Dick van der Bijl, hoofd P&.0. "Wat er precies gaat veranderen bij DCS is nog niet bekend, maar het is zeker dat mechanisering en automatisering steeds belangrijker zullen worden. Omdat door die ontwikkelingen mogelijk arbeidsplaatsen verdwijnen, wil Heineken nu starten met het opleidingsplan. Dick: "Een opleiding geeft medewerkers de komende jaren een extra beschermlaag, maar ook meer mogelijkheden op de arbeidsmarkt. Wie de nodige kennis in huis heeft en op verschillende plaatsten kan worden ingezet, heeft meer kansen. Zowel bij Heineken als daarbuiten." Vandaar dat Jan twee jaar geleden al begon met een logistieke cursus bij het Regionaal Opleidings Centrum (ROC). Binnenkort start hij met een vervolgcursus. "Daarmee vergroot ik mijn kansen voor de toekomst", zegt hij. "Met de opleiding kan ik bijvoorbeeld ook in het magazijn van Heineken aan de slag. Daarbij verbetert de opleiding mijn positie op de arbeidsmarkt, zodat ik ook gemakkelijker elders een baan kan vinden als er binnen DCS geen mogelijkheden zijn." Toch is het hem niet alleen te doen om het verbeteren van zijn kansen. "Ik vind het ook belangrijk om me persoonlijk te ontwikkelen. Tot nu toe kende ik alleen de technische kant van het vak, nu weet ik ook wat er zich allemaal aan de logistieke kant afspeelt." LEREN IN WERKTIJD Beide medewerkers vinden dat het verstandig is de kansen te pakken die DCS biedt. "Dat DCS de opleiding betaalt en je de opleiding grotendeels binnen werktijd kunt doen, is een goede stimulans", zegt Jan Luyendijk. "Zonder steun van het bedrijf had ik de stap misschien niet zo snel gemaakt." Wel vond hij het soms zwaar om naast zijn gewone werk een opleiding te volgen. "Je hebt niet altijd zin om na je werk nog te studeren. Maar je moet investeren in je toekomst." Jan van Grunderbeek is benieuwd hoe het zal zijn om straks weer in de schoolbanken te zitten. "Het zal even wennen zijn, want het is bijna dertig jaar geleden dat ik voor het laatst naar school ging."

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 32