Tijdens de lunch neemt een collega een enorm pak servetten mee uit het bedrijfsrestaurant. "Voor m'n tuinfeest dit weekend", zegt ze. Jij... A Bent behulpzaam en neemt nog een extra stapel mee, in de hoop datje ook wordt uitgenodigd voor het feest. B Maakt een venijnige opmerking over deze diefstal en informeert direct haar leidinggevende. C Spreekt je collega erop aan dat bedrijfseigendommen niet voor privédoeleinden mogen worden gebruikt. Als voetbalgek ben je niet weg te slaan bij de plaatselijke voetbalvereniging. Als je hoort dat er wat strubbelingen zijn tussen jouw cluppie en bierleverancier Amstel. A Vertel je je clubgenoten datje de verantwoordelijke bij Amstel zal informeren over de problemen. B Zoek je maandagochtend meteen uit wie de verantwoordelijke vertegenwoordiger is en scheld je hem telefonisch de huid vol. C Meld je dat je werk en privé altijd strikt gescheiden houdt en datje niets met de kwestie te maken wilt hebben. Je doet al jaren zaken met een externe adviseur, met wie je het prima kunt vinden. Als ter sprake komt dat jullie allebei een huis willen kopen dat eigenlijk nét boven budget is A Zeg ik hem dat hij zich zo'n financieel risico niet op de hals moet halen, als zelfstandig ondernemer zonder vaste baan. B Is het natuurlijk snel verzonnen dat hij z'n rekeningen de komende tijd een beetje ophoogt, en dat we die centen onderling verdelen. C Wisselen we na werktijd adressen uit van betrouwbare hypotheekadviseurs in de buurt. Je werkt als uitzendkracht op de afdeling Inkoop bij Vrumona. Eén van de leveranciers biedt je aan om een week te komen logeren in zijn superluxe privévakantievilla aan de Cote d'Azur. Zomaar, gratis. Wat doe je? A Je weet niet zeker of je het aanbod wel mag aannemen, maar zo'n buitenkans laatje natuurlijk niet lopen. B Het is een verlokkelijk aanbod, maar je wilt gewoon betalen en stemt af met je leidinggevende. C Je weet genoeg van het zakenleven om te weten dat zo'n aanbod natuurlijk nooit vrijblijvend is. Daar trap je dus niet in. Een goede vriend runt een drukbezocht café. Leuke tent, alleen met een verkeerd merk op tap. Op een zaterdagavond belt hij je in paniek op: al het personeel is ziek, of je wilt bijspringen achter de bar - tegen betaling natuurlijk. Hoe reageer je? A Het liefst zou je hem meteen - gratis - gaan helpen, maar je legt hem uit dat het niet goed voelt om als Heineken-medewer- ker de hele avond bier van de concurrent te tappen. B Je aarzelt geen moment en schiet hem te hulp. Waar zijn vrienden anders voor? En dat extra zakcentje kun je ook goed gebruiken. C Je weigert: volgens de Heineken-gedragscode mag je zonder voorafgaande schriftelijke goedkeuring nu eenmaal geen andere betaalde arbeid verrichten. De hele week heeft jullie afdeling keihard gewerkt. Als de klus op vrijdagmiddag klaar is, stellen je collega's voor om met z'n allen in het café een biertje te gaan drinken. Ga je mee? A Echt niet. Als ik de hele week keihard heb gewerkt, verwacht ik een gratis biertje van de baas en ga ik zeker geen horecaprij- zen betalen. B Absoluut, dan kan ik tenminste in de gaten houden of m'n collega's zich fatsoenlijk gedragen en de naam van Heineken niet te grabbel gooien. C Ja hoor! Zolang de collega's die met de auto zijn zich aan de BOB-regels houden, vind ik het altijd wel gezellig. [12] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 12