BIJNA KLAAR De gedragscode is bedoeld om ernstige overtredingen zoals fraude en corruptie te voorkomen, maar heeft ook betrekking op meer alledaagse zaken. Zoals hoe medewerkers moeten omgaan met bedrijfseigendommen en dat ze geen bedrijfs geheimen mogen doorspelen. Alle regels zijn erop gericht om de goede naam en concurrentiepositie van Heineken niet in gevaar te brengen. Want Heineken-medewerkers zijn belang rijke Heineken-ambassadeurs, maar het valt ook dubbel op als ze zich minder netjes gedragen. Net als alle andere Heineken-OpCo's moet Heineken Neder land de nieuwe gedragscode uiterlijk per 1 januari 2006 invoeren. Hoewel de situatie in ieder land weer anders is - in Nederland is omkoping veel minder een probleem dan in Nigeria, om maar een voorbeeld te noemen - is het wel de bedoeling dat er wereldwijd ongeveer dezelfde afspraken gelden voor Heineken-medewerkers. Daarom moeten alle OpCo's hun gedragscodes eerst voorleggen aan de Review Board van het Corporate Office. De nieuwe Nederlandse gedragscode ligt in het verlengde van de eerdere bedrijfsregels en zal waarschijnlijk niet voor grote verrassingen zorgen. Wie goed nadenkt en z'n gezonde verstand gebruikt, voelt meestal al aan wat wel en niet door de beugel kan. En bij twijfel is het verstandig om met je leidinggevende te overleggen. Maar om misverstanden uit te sluiten en ook in ongebruikelijke situaties goed te kunnen reageren, is het belangrijk dat iedereen de nieuwe gedrags code goed kent. Daarom krijgen alle medewerkers van Heineken Nederland in december een informatiepakket thuisgestuurd over de gedragscode. Daarin staat ook welke maatregelen Heineken kan nemen als iemand de gedragscode overtreedt... Dus straks toch maar even dat informatiepakket doorlezen? Als voorbereiding op de nieuwe gedragscode stelde Heineken NL magazine alvast een test op die uitwijst hoe goed jij de regels kent. Doe de test en ontdek het zelf!

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 10