HEINEKEN HEALTH Waarom is deze Health Check beter dan de vorige? Waarom biedt Heineken deze Health Check? Wat doet Heineken met de resultaten van de Health Check? Heineken biedt medewerkers van dertig jaar en ouder de mogelijkheid om gratis een Health Check te laten doen. Waarom eigenlijk? Heeft Heineken er zelf ook wat aan? Hoofd Arbodienst Myriam van de Vorst en bedrijfsarts Ellen den Ouden vertellen. ;1 [ZQlBtineken n I .njagaziP." Myriam: "We willen iedereen bewuster maken van zijn of haar eigen gezondheid. Natuurlijk heeft Heineken belang bij fitte en goed inzetbare medewerkers. Ziekteverzuim kost veel geld: Heineken Nederland betaalt als gevolg van ziekteverzuim ongeveer zestien miljoen euro per jaar zonder dat daar gewerkte Myriam: "Medewerkers met een hoog risico op hart- en vaatziek ten worden uitgenodigd voor een gesprek met de bedrijfsarts. Per individu zal worden gekeken naar een passend programma, zoals een individueel fysio-fitnessprogramma of een verwijzing naar een cardioloog. Daarnaast willen we enkele groepen oprichten waarin medewerkers een sport kunnen beoefenen die met het roken erbij, neemt het risico nog eens extra toe." Ze schuift een A4'tje onder mijn neus met voedingsadviezen van de Hartstichting. Verzadigd vet is de grote boosdoener. De alternatieven vallen mee, net zo lekker eigenlijk. En wat adviseert Inge over stoppen met roken? Ik vraag naar de bekende weg. Inge: "We horen veel positiefs over acupunc tuur." Inge maakt een soort scorekaart op met de resultaten. Ze zet er duidelijk bij: naar de huisarts voor bloeddruk (cholesterol is te hoog bij deze bloeddruk). Maar een stemmetje in mij fluistert iets anders: "Stop met roken, val af en ga sporten, oen! Dan lost alles zich vanzelf op." Ik merk op dat ik op nogal wat fronten tegelijk iets moet doen. Hoe moet ik dat aanpak ken? Inge: "Met kleine stapjes. Minstens een half uur stevig fietsen per dag is goed. Als je een hekel hebt aan fietsen, begin je met vijf minuten. Al gauw vinden mensen dat heerlijk. Ze gaan liever nog even door. Zo bouw je alles langzaam op." Dat klinkt aannemelijk. OP DE FIETS Na een half uur Health Check sta ik weer buiten. Met mijn scorekaart, een voedingslijst, een kleurkaart van mijn leefgewoontes en veel goede voornemens. Ja, het is stom dat ik het zo ver heb laten komen, maar ik ga er nu écht wat aan doen. Op naar de huisarts. Op de fiets. O; uren tegenover staan. Daarnaast zijn er kosten van begeleiding en natuurlijk het inhuren van vervanging. Het ziekteverzuim bij Heineken bedraagt 4,6 procent en dat kan omlaag. De Health Check kan daarbij helpen." Ellen: "Je krijgt nu meteen een gericht advies. Dat gebeurde vroeger pas later. En we gaan bepaalde risicogroepen actiever stimuleren om te sporten en gezonder te eten. Medewerkers die sporten, verzuimen aantoonbaar minder. Zelfs als je de sport blessures meerekent."

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 24