Wei Qi Chen (42) en zijn vrouw Yu Mei Chen (34) KLANT - hier op de foto met hun dochter Jolly Chen (bijna 5) - zijn de eigenaars en koks van Azia tisch afhaalrestaurant Toko Key. Sinds de toko meedoet met 'Biertje bij?', komen klanten niet meer alleen op het eten af, maar vindt ook bier gretig aftrek. FEITEN CIIFERS Wat is jullie favoriete Heineken- product? "De blikken van een halve liter. Die verkopen namelijk goed. Een gewoon blikje is vaak net niet genoeg." Waaraan kunnen jullie je mateloos ergeren? "De spullen die we inkopen zijn de afgelopen vier jaar veel duurder geworden, terwijl de prijzen waar tegen wij onze gerechten verkopen gelijk zijn gebleven. We overwegen nu om in september onze prijzen iets omhoog te doen." Wat vinden jullie van de speciaal op afhaalchinezen gerichte actie 'Biertje bij'? "Toen we zo'n drie maanden geleden vroegen om een Heineken-koeling, kregen we er meteen de spullen bij. De zaak hangt nu vol met lampion nen, een geldbakje, een poster en een folderstandaard in Heineken-groen met de tekst 'Biertje?'." En, werkt het? "We zijn er erg blij mee. Vooral de lampionnen voor het raam vallen goed op. Samen met de Heineken- koeling, die ook bij het raam staat, hebben ze de verkoop van Heineken- bier bij ons verdubbeld." Wat maakt jullie zaak tot de beste uit de omgeving? "Klanten komen hier graag omdat we verse ingrediënten gebruiken en we de tijd nemen om gerechten klaar te maken. Vlees dat twee uur moet garen, doet dat hier ook." Nemen jullie zelf vaak een biertje? "Nee, tijdens het werk drinken we geen alcohol, maar Chinese thee." Toko Key startte in 2001 in de Amsterdamse Indische buurt. De zaak is zes dagen per week open van 15.00 tot 22.30 uur. Dagelijks komen er ongeveer honderd klanten voor de gerechten uit de Thaise, Chinese en Surinaamse keuken. Op zondag is er nog meer aanloop. Keys specialiteit is spicy kip. [18] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 22