'We hebben geen baan van negen tot vijf' BBQ'S Zomeracties en wat servetjes neerleggen." De waarde van Evenementen Services zit vooral in de grote ervaring van onze mensen op diverse evenementen, zo blijkt. Dit gaat van de Haringparty in Nijenrode, de Nijmeegse Vierdaagse, de Parade, het Holland Heineken House tot Dance Valley. De service omvat beduidend meer dan alleen het bier aansluiten. Veel evenementen wor den georganiseerd door enthousiaste, maar weinig ervaren mensen die niet alles kunnen overzien. Gerrie: "Het is onze taak om organisaties te adviseren: 'Heb je hieraan gedacht, heb je daaraan gedacht?' We proberen ook horecavertegen- woordigers te helpen. Op welke dagen kun je het best be paalde materialen laten vervoeren? Hoeveel parasols passen in één vrachtwagen? Dat soort dingen. Vaak maken we met organisatoren van tevoren duidelijke afspraken. Niet dat die altijd worden nagekomen, maar ook daar houden we rekening mee." PROBLEEMOPLOSSERS De knowhow, het grote probleemoplossend vermogen en de merkuitstraling zijn ook de sterkste troeven van Heineken, zo laat Cees Schoemakers van ROT Evenementen doorscheme ren. De ex-catamaranzeiler somt lachend de drama's in het verleden met bepaalde leveranciers op. De geruisloze samen werking met Heineken is volgens hem reden genoeg om met Heineken door te gaan. Hij heeft al genoeg andere zorgen. "Vanochtend trok een shovel de waterleiding stuk terwijl we net drieduizend man koffie en gebak moesten serveren. Ha ha, dat was pas stressen." r ople omg "Héérlijk die zomerdrukte", vindt Ariadne Dee, Customer Sup port Control, Zoeterwoude. "We houden hier met acht mensen alle Nederlandse supermarkten en horecagelegenheden op peil, wat betreft kratten, bussen en fusten. Startsein voor alle hec- tiek is het weerbericht. Zodra de temperatuur boven de twintig graden stijgt, komen de barbecues tevoorschijn en daar moe ten biertjes bij. Dan regent het extra orders en natuurlijk extra vrachtritten. En uitgerekend in die periode gaan de meeste colle ga's ook nog eens met vakantie. Met schoolgaande kinderen kan het niet anders. Dan zit je hier met een hittegolf soms met zijn viertjes. Ach, die topdrukte is wel lekker. Het werkt verslavend." Zelf gaat Ariadne een paar weken in Nederland naar de camping. "De eerste week moet ik echt even afkicken. En dan blijf ik nog opletten wat er aan bier op de weg rijdt en wat de kroegen in de omgeving aan de gevel hebben hangen." Voor Vrumona kent de zomerdrukte drie hoogtepunten, vertelt logistiek manager Marcel van der Lee. "Tijdens de eerste 'warme'feestdagen (Hemelvaart, Pinksteren, Koninginnedag), tijdens een onverwachte hittegolf en als de consument terug is van vakantie, met de hand even op de knip. Supermarkten hou den juist dan flinke acties om de verkoop te stimuleren." Het aan tal acties in de retail neemt sowieso toe, met steeds meer pieken tot gevolg. Die zijn redelijk op te vangen met uitzendkrachten en iedereen loopt dan een stapje harder. Marcel: "Ook de vervoer ders zijn behoorlijk flexibel en zo krijgen we alle orders eigenlijk altijd wel op tijd de deur uit. Wat wel een probleem kan opleve ren is de wachttijd voor het lossen bij de grote distributiecentra en drankenhandels. De vrachtwagens van allerlei leveranciers staan dan in de rij. Zeker tijdens een hittegolf, want dan stijgt de behoefte aan alle bieren en frisdranken en Bitter Lemon, Tonic en Rivella in het bijzonder. Gelukkig kan Vrumona zeer snel siroop aanmaken en binnen een paar uur een ander product afvullen. Bier brouwen duurt veel langer." Marcel gaat deze zomer in Nederland op vakantie. "In de plaatselijke supermarkt let ik onbewust op eventuele gaten in de schappen. Ik blijf mobiel bereikbaar voor overleg, maar eigenlijk is dat nooit nodig. 'biel

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 6