rsi. Ze hebben de mooiste baan van Heineken, vinden ze zelf. Bier verkopen en promoten waar veel mensen bij elkaar komen, onder vaak wisselende omstandigheden. Johan Jonk (accountmanager Horeca), Dirk Lubbers en Gerrie van Mer- kensteijn (Heineken Brouwerijen Evenementen Services) zijn de circusartiesten van Heineken. Ze trekken van evenement naar evenement, hebben een zomer lang te weinig slaap, onderhandelen over vierkante meters promotieruimte en moeten eindeloos improviseren omdat er altijd wel dingetjes misgaan. Hun grootste nachtmerrie: tienduizenden feestgan gers die gaan muiten omdat het bier op is. Johan: "Dat is een collega eens overkomen. Hij heeft er nog een trauma van." Hun grootste lol: een zee van Heineken-groen, de concurrent die geen kans krijgt en op maandagochtend vaststellen dat alles goed is verlopen. MET LANGE FRANS OP HET STRAND De Ronde om Texel duurt vier dagen. Paal 17 is epicentrum van de race, met naast de start en finish ook een enorme feesttent van ROT Evenementen, de organisatoren van de Ronde. Paal 17 is ook het werkterrein van Johan, Dirk en Ger rie. Trots laten zij achter de feesttent een mobiele kelderbier- installatie zien. Een tankwagen met 150 hectoliter Heineken-bier aan boord. Een ingewikkeld netwerk van pompen leidt rechtstreeks naar de taps in de tent waar Lange Frans optreedt. De loodzware vrachtwagen kon via rijplaten tot aan de feesttent komen. "Het strand maakt dit evenement ingewikkeld", legt Gerrie uit. Onder het zand lopen kwetsbare ISDN-kabels voor de televisieploegen om hun beelden door te sturen, plus waterleidingen en zware stroomkabels. Alle infrastructuur is speciaal voor dit evenement onder het zand aangelegd. Houten vloerdelen dekken de boel af en doen dienst als looppaden, terrassen en dansvloer in de tent. Ger rie: "Schade aan de kabels zou een ramp betekenen. Dus moet eerst het zware materieel over het strand om pas daarna de kabels te leggen." TAPPEN OP DE FINISH De tankwagen en pompen functioneren probleemloos. Dan verschuift opeens de aandacht naar een aparte bierkraam, een 'tapeiland'. De luiken zitten nog dicht, het sleuteltje is zoek. Televisiecamera's die hun beelden live over de hele we reld sturen (behalve in Nederland...), staan vlakbij. De eerste zeilers over de finish, met op de voorgrond een potdicht Heineken-tapeiland, dat zou in miljoenen huiskamers een rare indruk maken. Gerrie forceert resoluut een hangslotje. Een maal binnen blijken er te weinig fusten te zijn besteld, maar de heren blijven doodkalm. Johan doet met zijn mobieltje een beroep op de plaatselijke drankenhandel en tien minu ten later arriveert zowaar een truck. Gerrie, Dirk en Johan sjouwen met de chauffeur vijftien fusten over een hek en door het mulle zand. Twee dames arriveren uit het niets en hup, tappen met die handel. Pfff... BEPERKT BEELD De Ronde om Texel, Pinkpop, Dance Valley, maar ook kleine evenementen: de hele zomer lang is het pieken. "We hebben geen baan van negen tot vijf. We zijn bij Evenementen Servi ces 24 uur per dag bereikbaar", zegt Dirk. Hij vindt het wel jammer dat nogal wat horecavertegenwoordigers en mar- ketingcollega's een beperkt beeld hebben van Evenementen Services. "Sommigen denken dat we alleen bier aansluiten fÜi RH .Tï fL FTPtTfPKPTI Ml mM(lH/.inP niill

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 5