Hans van Wolde [37] is chefkok en eigenaar van restaurant Beluga in Maastricht. Ondanks de hectiek van een twee sterrenrestaurant vond hij tijd om op te treden in een Brand-commercial. FEITEN CIIFERS Bij Beluga in Maastricht werken 23 man personeel. Dagelijks schuiven 80 tot 100 gasten aan voor de lunch of het diner. Beluga heeft een jaaromzet van 2 miljoen euro. Hoe gaan de zaken? "Lekker. Zoals altijd eigenlijk. Je moet wel steeds proberen mensen te ver wonderen. Op het bord, maar ook in de zaak. Laatst heb ik nog een beamer neergezet zodat de gasten kunnen zien wat er in de keuken gebeurt." Wat is uw favoriete Heineken- product? "De BeerTender. Ik heb altijd een vaatje onder in de wijnkoeling liggen." En in de zaak? "Brand-bier van de tap. Ik verheug me ook altijd op het biertje na het werk. Als ik wel eens met de jongens 'de Brandslang' loop - zoals we dat hier noemen als we van kroeg naar kroeg gaan - dan is het altijd goed. Het glimt mooi en is altijd op temperatuur... Heerlijk." Waaraan kunt u zich mateloos ergeren? "Aan gasten die niet meteen gaan eten als ze een gerecht voor hun neus krijgen. Mensen die nog een half uur bezig zijn hun gesprek af te ronden. Dat vind ik dan zo jammer van dat heerlijke eten." Wat maakt uw dag helemaal goed? "Als ik wakker word en ik kijk in de ogen van mijn meisje. Ik heb haar ontmoet tijdens de draaipauze van de Brand-commercial. We liepen de bakker binnen en daar stond zij! Het klopte helemaal." Wat mag Heineken morgen verande ren? "Het biertje met schroefdop. Dat vind ik net limonade." Als de Heineken-directie u om advies zou vragen, wat zou u ze dan aan raden? "Neem eens iemand in dienst die in restaurants leert hoe je een luxe bier tje moet tappen." Met wie zou u wel eens het glas willen heffen? "Met Willem-Alexander wil ik wel eens een biertje drinken. En dan gaan we het over het leven hebben. Hij lijkt me een leuke vent." Heineken nl mag azine [13] Hpmpifpn nl mana/inp IIJDI.

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 13